SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Krzysztof Czabański: nie zamierzam zostać prezesem TVP, to praca 20 godzin na dobę

Rada Mediów Narodowych w najbliższym czasie nie zajmie się wnioskiem Pawła Kukiza o odwołanie Jacka Kurskiego, prezesa TVP. - Ja sam natomiast nie mam najmniejszej ochoty zostać nowym prezesem publicznej telewizji - mówi Wirtualnemedia.pl szef RMN, Krzysztof Czabański.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR Article

Czabański odniósł się w ten sposób do czwartkowego tekstu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, w którym napisano, że „poluje” na stanowisko po Jacku Kurskim.

- Taką tezę można włożyć między bajki, nie mam ochoty na to stanowisko. Po pierwsze: musiałbym zrzec się mandatu posła, po drugie: zaprzestać szefowania Radzie, a po trzecie: pracować po 20 godzin na dobę, gdyż takie to stanowisko. Mam prawie 70 lat, nie chcę i nie pójdę na to - mówi nam Krzysztof Czabański. Dodaje też, że tekst w „DGP” jest „nieelegancki”. - Naprawdę nie wiem, na czym autorka opiera takie twierdzenie.

Wniosek o odwołanie Kurskiego ze stanowiska szefa publicznego nadawcy złożył pod koniec czerwca poseł Paweł Kukiz. Jako jego uzasadnienie podał niekorzystne jego zdaniem warunki nowej umowy dotyczącej festiwalu w Opolu.

Czy i kiedy Rada Mediów Narodowych zajmie się tym wnioskiem? Zdaniem jej przewodniczącego - tego nie wiadomo. - Są wakacje, w lipcu na pewno się nie spotkamy. W sierpniu? Może tak, może nie, a może dopiero we wrześniu. Ja na pewno nie będę wprowadzał do porządku obrad wniosku Pawła Kukiza. Przekazałem go do wiadomości członków Rady, jeśli ktoś z nich wystąpi z tym pomysłem, będziemy o tym rozmawiać - mówi nam Czabański. - W piśmie do nas sam pan Kukiz napisał, że sprawę skierował do Najwyższej Izby Kontroli. Będę stał na stanowisku, że jeżeli Rada w ogóle ma się tym zajmować, należy poczekać na wyniki kontroli. Naturalnie zakładając, że taka kontrola w ogóle będzie przeprowadzana - dodaje.

Przewodniczący RMN podkreśla, że w sensie formalno-prawnym „nie ma żadnej różnicy pomiędzy wnioskiem Kukiza, a każdego innego obywatela”. - Nie ma żadnej procedury szybszego zajmowania się wnioskami posłów czy ministrów - kończy rozmowę z Wirtualnemedia.pl.

Pod koniec czerwca władze TVP otrzymały absolutorium za działalność w 2016 roku. Mimo, że nadawca publiczny zanotował w ub. roku 180 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: nie zamierzam zostać prezesem TVP, to praca 20 godzin na dobę

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Don Pedro
Ufffff!
12 2
odpowiedź
User
jf
Czabański, pajacu, nie udawaj, że od ciebie cokolwiek zależy, bo można dostać zajadów ze śmiechu!
18 4
odpowiedź
User
Mary
Co za zenujacy facet...
18 2
odpowiedź
User
Hiheee
Nie zostanę prezesem bo trzeba tam pracować ale lepiej mi w RMN bo nic nie muszę robić. ... dobre 😈
23 1
odpowiedź
User
Axe
Absolutne dno
13 1
odpowiedź
User
PYTANIE
Dlaczego ONI są tacy paskudni? I nie chodzi o wygląd!
10 1
odpowiedź
User
sdf
"DGP" - następny producent fake newsów.
1 0
odpowiedź
User
fcb
Czabański to kolejny komuch z PIS.
2 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing