WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

PiS za przyjęciem informacji z działalności RMN i KRRiT. Czabański: pierwszy krok na drodze do wzmocnienia mediów publicznych

Krzysztof Czabański: nie zamierzam zostać prezesem TVP, to praca 20 godzin na dobę

2017-07-14 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Mediów Narodowych w najbliższym czasie nie zajmie się wnioskiem Pawła Kukiza o odwołanie Jacka Kurskiego, prezesa TVP. - Ja sam natomiast nie mam najmniejszej ochoty zostać nowym prezesem publicznej telewizji - mówi Wirtualnemedia.pl szef RMN, Krzysztof Czabański.

Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PR

Czabański odniósł się w ten sposób do czwartkowego tekstu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, w którym napisano, że „poluje” na stanowisko po Jacku Kurskim.

- Taką tezę można włożyć między bajki, nie mam ochoty na to stanowisko. Po pierwsze: musiałbym zrzec się mandatu posła, po drugie: zaprzestać szefowania Radzie, a po trzecie: pracować po 20 godzin na dobę, gdyż takie to stanowisko. Mam prawie 70 lat, nie chcę i nie pójdę na to - mówi nam Krzysztof Czabański. Dodaje też, że tekst w „DGP” jest „nieelegancki”. - Naprawdę nie wiem, na czym autorka opiera takie twierdzenie.

Wniosek o odwołanie Kurskiego ze stanowiska szefa publicznego nadawcy złożył pod koniec czerwca poseł Paweł Kukiz. Jako jego uzasadnienie podał niekorzystne jego zdaniem warunki nowej umowy dotyczącej festiwalu w Opolu.

Czy i kiedy Rada Mediów Narodowych zajmie się tym wnioskiem? Zdaniem jej przewodniczącego - tego nie wiadomo. - Są wakacje, w lipcu na pewno się nie spotkamy. W sierpniu? Może tak, może nie, a może dopiero we wrześniu. Ja na pewno nie będę wprowadzał do porządku obrad wniosku Pawła Kukiza. Przekazałem go do wiadomości członków Rady, jeśli ktoś z nich wystąpi z tym pomysłem, będziemy o tym rozmawiać - mówi nam Czabański. - W piśmie do nas sam pan Kukiz napisał, że sprawę skierował do Najwyższej Izby Kontroli. Będę stał na stanowisku, że jeżeli Rada w ogóle ma się tym zajmować, należy poczekać na wyniki kontroli. Naturalnie zakładając, że taka kontrola w ogóle będzie przeprowadzana - dodaje.

Przewodniczący RMN podkreśla, że w sensie formalno-prawnym „nie ma żadnej różnicy pomiędzy wnioskiem Kukiza, a każdego innego obywatela”. - Nie ma żadnej procedury szybszego zajmowania się wnioskami posłów czy ministrów - kończy rozmowę z Wirtualnemedia.pl.

Pod koniec czerwca władze TVP otrzymały absolutorium za działalność w 2016 roku. Mimo, że nadawca publiczny zanotował w ub. roku 180 mln zł straty.

Autor: jk

Wiecej informacji: Krzysztof Czabański, prezes TVP

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia