WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Szef „Wiadomości” polemizuje na Twitterze z przewodniczącym liberałów w PE. Internauci: to fake news

„Leśniczówka” nie zastąpi „Klanu” w TVP1. Przynajmniej nie wiosną 2018 r.

2017-11-23 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Planowana na wiosnę nowa telenowela TVP1 pt. „Leśniczówka” trafi do popołudniowego pasma, ale nie w miejsce emitowanego od 20 lat „Klanu”. Serial może za to zastąpić teleturniej „Rodzina wie lepiej” - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Przykuta / CC BY-SA 3.0 fot. Przykuta / CC BY-SA 3.0

Jak już informowaliśmy Telewizja Polska pracuje nad telenowelą „Leśniczówka”, w której główne role zagrają Jolanta Fraszyńska i Marek Bukowski. W rolach drugoplanowych pojawią się m.in. Anna Seniuk, Krzysztof Globisz i Marian Dziędziel.

Serial trafi do wiosennej ramówki TVP1. Obecnie budowany jest plan zdjęciowy, w tym wnętrza tytułowej leśniczówki, w której dzieje się duża część akcji serialu. Zdjęcia mają wystartować jeszcze w tym roku. Reżyserem telenoweli ma być Maciej Żak.

Z ustaleń Wirtualnemedia.pl wynika, że „Leśniczówka” nie będzie następcą „Klanu”, który na antenie Jedynki emitowany jest nieprzerwanie od 1997 roku.

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustalił, że na wiosnę planowana jest emisja dwóch odcinków „Leśniczówki” w tygodniu. Telenowela może trafić do pasma zajmowanego obecnie przez teleturniej „Rodzina wie lepiej”, czyli o godz. 18.30 („Klan” można oglądać o 18.00). Nie zdecydowano jeszcze, czy teleturniej będzie kontynuowany.

Oznacza to, że w przyszłym roku TVP1 będzie emitować w paśmie popołudniowym trzy polskie telenowele: obyczajowe „Klan” i „Leśniczówkę” oraz historyczną „Koronę królów”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że we wrześniu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wyniósł 9,15 proc.

Autor: lb

Wiecej informacji: telenowela, TVP1, Leśniczówka, Klan, Rodzina wie lepiej, Maciej Żak, Anna Seniuk, Krzysztof Globisz, Jolanta Fraszyńska

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia