WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Krzysztof Świątek zastępuje Adriana Klarenbacha w „Gościu poranka” w TVP Info

Łukasz Sitek: z TVP3 Gdańsk do „Minęła 20” w TVP Info

2017-08-09 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz Łukasz Sitek, poprzednio związany z TVP3 Gdańsk, zaczął przygotowywać krótkie materiały reporterskie dla TVP Info, głównie do programu „Minęła 20”. Wcześniej pracował m.in. w Telewizji Republika.

Łukasz Sitek Łukasz Sitek

W zeszłym tygodniu Łukasz Sitek pytał Donalda Tuska, kiedy ten szedł na przesłuchanie do prokuratury. W tym tygodniu przygotował krótkie materiały reporterskie „Minęła 20”, m.in. sondę uliczną z pytaniem, czy lepszym premierem byłby Rafał Trzaskowski czy Grzegorz Schetyna, oraz próbował zapytać Sławomira Nitrasa z PO o pomysł Radosława Sikorskiego z podsłuchanej rozmowy (ujawnionej przez TVP Info w weekend), żeby Orlen sprzedał rafinerię w Możejkach rosyjskiej firmie.

Do „Minęła 20” poprzednio takie materiały przygotowywali Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski, którzy zostali zwieszeni pod koniec lipca, po tym jak prywatnie poszli na demonstrację przeciw reformie sądownictwa i wykonywali obraźliwe gesty.

Łukasz Sitek poprzednio przez ponad rok pracował w TVP3 Gdańsk, głównie jako reporter programu informacyjnego „Panorama”. W maju br. wykorzystał w swoim materiale nagranie, w którym Anna Dyksińska, przedstawicielka sopockiego Urzędu Miasta, nie odpowiada merytorycznie na pytania, tylko jąka się i zacina. Pokazanie takiego ujęcie w materiale skrytykowała spora grupa dziennikarzy, m.in. Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdański i szefowa związku zawodowego TVP - Wizja. Za to prezes TVP Jacek Kurski w odpowiedzi na interpelację poselską stwierdził, że winna w tej sytuacji była urzędniczka, bo nie była przygotowana do udzielenia wypowiedzi.

W br. Łukasz Sitek znalazł się na liście kilkunastu dziennikarzy TVP, którym na wniosek Jacka Kurskiego przyznano nagrody z Funduszu Popierania Twórczości. Sitek dostał 10 tys. zł.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,94 mln widzów.

Autor: tw

Wiecej informacji: Łukasz Sitek, TVP3 Gdańsk, Minęła 20, TVP Info

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia