WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Focus Media Group, Red8 Advertising i VML Poland będą reklamować PZU

Gorący temat

CBA: Matczuk i Plakwicz złamali przepisy, zakładając agencję Solvere, kiedy pracowali jeszcze w kancelarii premiera

1

Maciej Łopiński także w radzie nadzorczej PZU

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Maciej Łopiński, od lutego ub.r. przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polskiej, został powołany do rady nadzorczej państwowej spółki PZU. Jednocześnie z funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej PZU zrezygnowała Aneta Fałek.

Maciej Łopiński przewodniczącym rady nadzorczej TVP Maciej Łopiński przewodniczącym rady nadzorczej TVP

Prezes PZU Paweł Surówka w komunikacie podkreślił, że do rady nadzorczej spółki „dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych”. - Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy cele biznesowe zawarte w naszej nowej strategii - zaznaczył prezes ubezpieczyciela.

- PZU SA jest jedną z bardziej rentownych spółek finansowych w Europie i konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku ubezpieczeniowego. Dołączam do rady nadzorczej w momencie kiedy spółka będzie stawiać przed sobą nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii - dodał Maciej Łopiński.

Od lutego ub.r. Łopiński jest przewodniczącym rady nadzorczej Telewizji Polskiej, został powołany przez Radę Mediów Narodowych.

Maciej Łopiński od sierpnia 2015 roku do połowy grudnia 2016 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wcześniej pracował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, najpierw odpowiadał za kontakty z mediami, a potem kierował całym gabinetem prezydenta. W latach 2011-2015 był posłem, a jako dziennikarz pracował od połowy lat 70. do początku lat 90.

Łopiński pracował też jako menedżer m.in. w Agencji Rozwoju Pomorza oraz firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej „Pomerania”. Zasiadał też w radach nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, „Gazety Współczesnej” i Radia Wnet.

Autor: tw

Wiecej informacji: Maciej Łopiński, PZU

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia