WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radosław Górecki wicenaczelnym „Gazety Bankowej”. Pismo rozbudowuje redakcję i odświeża layout

Maciej Wośko redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej”. Odchodzi Wojciech Surmacz

2016-08-25 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wojciech Surmacz nie jest już redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z początkiem września br. na obu stanowiskach zastąpi go Maciej Wośko, dyrektor wydawniczy Fratrii.

Maciej Wośko Maciej Wośko

Wojciech Surmacz był redaktorem naczelnym miesięcznika „Gazeta Bankowa” i serwisu internetowego wGospodarce.pl od maja 2014 roku. Odpowiedzialny był m.in. za relaunch tytułu, wprowadzenie jego cyfrowych wydań na tablety, miał także przeprowadzić połączenie serwisów wGospodarce.pl i gb.pl, do którego w efekcie nie doszło. Wojciech Surmacz rozstaje się z wydawnictwem Fratria, do którego należą wszystkie wymienione tytuły, za porozumieniem stron, w okresie wypowiedzenia pozostaje w strukturach redakcyjnych Fratrii.

Informację o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl potwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii do spraw redakcyjnych. - To prawda. Zmiana została już ogłoszona w najnowszym, drukującym się właśnie, wydaniu „Gazety Bankowej”, które ukaże się specjalnie na Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Znajdują się tam dwa felietony - odchodzącego i przychodzącego naczelnego. Wojciech Surmacz postanowił wybrać inną ścieżkę kariery, co oczywiście szanujemy. Bardzo mu dziękujemy za wkład w rozwój „Gazety Bankowej”, która dużym wysiłkiem całego wydawnictwa stała się ważnym tytułem ekonomicznym, wartościowym brandem doskonale uzupełniającym nasze portfolio, z towarzyszącymi inicjatywami, jak „Polski Kompas”, rankingi i debaty. Ten kierunek będziemy kontynuowali. A nowy redaktor naczelny, doświadczony redaktor i menadżer Maciej Wośko, w 100 procentach ten cel gwarantuje. Liczymy też, że zespół „Gazety Bankowej” w jeszcze większym stopniu będzie współtworzył treści dla pozostałych tytułów wydawnictwa, bo w tym modelu działamy od początku i jest to bardzo efektywne - powiedział nam Michał Karnowski.

Wojciech Surmacz pracował wcześniej w magazynie „Forbes” (2011-2014), w latach 2007-2011 był dziennikarzem działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, a w okresie 1998-2007 reporterem „Pulsu Biznesu”.

Wojciecha Surmacza na stanowisku szefa „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl zastąpi Maciej Wośko.

Wośko jest we Fratrii od początku, był w wąskim zespole wprowadzającym na rynek tygodnik „w Sieci”, miesięcznik „w Sieci Historii”, jest i pozostaje dyrektorem wydawniczym Fratrii. Ostatnio pełnił też obowiązki szefa tabloidowego tygodnika Fratrii „ABC”, który ukazywał się od kwietnia 2015 do kwietnia br. Od maja 2016 zespół redakcyjny tygodnika prowadzi stronę internetową ABCtygodnik.pl.

- Maciej Wośko będzie nadal nadzorował, jako dyrektor wydawniczy, projekt „ABC”. Jakie zmiany wprowadzi w zarządzaniu tą strukturą, pozostawiamy jego decyzji. Zapewne zapadnie ona w ciągu kilku tygodni - dodaje Michał Karnowski.

Pod koniec maja br. jako pierwsi informowaliśmy o tym, że od wydania czerwcowego „Gazeta Bankowa” ukazuje się w zmienionej szacie graficznej, a zespół redakcyjny pisma został rozbudowany. Zastępcą redaktora naczelnego magazynu został wtedy Radosław Górecki.

Wydawca nie ujawnia nakładu oraz wyników sprzedaży „Gazety Bankowej”. Do środy wieczora nie udało nam się skontaktować z Wojciechem Surmaczem.

Autor: Krzysztof Lisowski

Wiecej informacji: Maciej Wośko, Gazeta Bankowa, Wojciech Surmacz, wGospodarce.pl

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia