WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pudelek.pl zaczął przepraszać Monikę Janowską na stronie głównej

Marcin Ręczmin szefem redakcji o2 i kultury i rozrywki Wirtualnej Polski, Jacek Krawczewski odszedł

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 29 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jacek Krawczewski zrezygnował z pracy w Grupie Wirtualna Polska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na stanowisku szefa połączonej redakcji kultury i rozrywki Wirtualnej Polski oraz portalu o2.pl zastąpi go Marcin Ręczmin, natomiast szefową strony głównej i newsroomu WP.pl została Paulina Gumowska.

Marcin Ręczmin Marcin Ręczmin

Krawczewski do zespołu o2.pl dołączył w 2009 roku, a po fuzji Grupy o2 z Wirtualną Polską pełnił kolejno funkcje głównego wydawcy i redaktora naczelnego o2.pl. Wcześniej pracował m.in. w „Dzienniku”, „Fakcie”, TVP Poznań, Telewizji Słupsk i Radiu Koszalin. Kierowanie zespołem o2 i połączonymi redakcjami kultury i rozrywki WP zaczął w listopadzie 2017 roku.

Jak się dowiedzieliśmy, z początkiem marca br. Jacek Krawczewski złożył wypowiedzenie. Za trzy miesiące ostatecznie rozstanie się z Wirtualną Polską.

Od środy 14 marca szefem redakcji kultury i rozrywki Wirtualnej Polski (odpowiadającej za serwisy WP Gwiazdy, WP Film, WP Magazyn i WP Opinie) oraz portalu o2.pl będzie Marcin Ręczmin. Poprzednio był szefem strony głównej i newsroomu WP.pl, stanowisko to objął w styczniu 2017 roku, zastępując Wojciecha Sosnowskiego.

Ręczmin przenosi się do swojego rodzinnego Gdańska, a jego poprzednią funkcję przejmie w Warszawie Paulina Gumowska, będąca dotychczas jego zastępczynią.

W lutym br. z Wirtualną Polską pożegnali się dziennikarze Nina Harbuz i Karolina Rogaska (z zespołu WP Wiadomości) i Bartosz Krzyżaniak (z Money.pl), Klaudia Stabach z działu social media i Adam Jabłoński z działu wideo, a także dziennikarz sportowy Karol Borawski.

W marcu do Wirtualnej Polski przerzedł z Telewizji Polsat Marek Kacprzak. Zaczął prowadzić dwa codzienne programy: „Tłit” i „Money. To się liczy”.

Z danych Gemius/PBI wynika, że w lutym br. serwisy i aplikacje Wirtualnej Polski zanotowały 21,06 mln użytkowników i 3,7 mld odsłon.

Autor: jk

Wiecej informacji: Wirtualna Polska, o2, Marcin Ręczmin, Jacek Krawczewski, Paulina Gumowska

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia