Marek Walencik nowym szefem „Teleexpressu”

Marek Walencik, w przeszłości wicedyrektor TVP2, ma zostać nowym kierownikiem redakcji „Teleexpressu” TVP1 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Modlingera, który w piątek został odwołany.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Walencik jeszcze nie pojawił się w redakcji programu, nastąpi to prawdopodobnie dzisiaj. Objęcie funkcji szefa „Teleexpressu” to jego powrót do TVP - w latach 2006-2009 był zastępcą dyrektora TVP2 ds. kreatywnych (szefem Dwójki był wówczas Wojciech Pawlak). Wcześniej był producentem telewizyjnym, pracował też w TVN i RMF FM.

Poprzedni szef „Teleexpressu” Jerzy Modlinger został przeniesiony do Akademii Telewizyjnej - jednostki zajmującej się szkoleniami dziennikarskimi. Kierował on programem od 2011 roku. Wcześniej m.in. prowadził własną firmę Jerzy Modlinger - Media, a w TVP przy programach informacyjnych pracował już w latach 1989-2001.

Od czasu objęcia funkcji prezesa TVP przez Jacka Kurskiego w spółce pojawili się nowi szefowie „Wiadomości” (została nim Marzena Paczuska) i „Panoramy” (Piotr Lichota). Nowym dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Mariusz Pilis, jego zastępcą ds. TVP Info - Grzegorz Adamczyk, a na nową funkcję wiceszefa TAI ds. publicystyki przyszedł Michał Rachoń.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/piotr-krasko-i-justyna-dobrosz-oracz-szykuja-ksiazke-o-kampaniach-wyborczych-z-2015-roku ##

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. „Teleexpress” oglądało średnio 4,35 mln widzów, co zapewniło Jedynce 36,16 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Był to najchętniej oglądany program informacyjny w polskiej telewizji.

pp
Autor artykułu:
pp
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVN szykuje jubileuszową edycję "MasterChefa". "Wyprawa poza Europę"

TVN szykuje jubileuszową edycję "MasterChefa". "Wyprawa poza Europę"

Dziennikarz Meczyków doznał udaru. "Może ktoś potraktuje to jak przestrogę"

Dziennikarz Meczyków doznał udaru. "Może ktoś potraktuje to jak przestrogę"

Świąteczna piosenka Radia 357 z  teledyskiem. Zobacz "Karpia pięciolatka"

Świąteczna piosenka Radia 357 z teledyskiem. Zobacz "Karpia pięciolatka"

Właściciel TVN wdraża nowe rozwiązania telewizji hybrydowej na kanałach naziemnych

Właściciel TVN wdraża nowe rozwiązania telewizji hybrydowej na kanałach naziemnych

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Disney+ rozszerza w Europie zasięg planu z reklamami

Disney+ rozszerza w Europie zasięg planu z reklamami