WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Chrościcki dyrektorem w Coty

Max Factor zmienia strategię, stawia na komunikację do grupy kobiet po 35. roku życia

2017-11-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Marka kosmetyczna Max Factor, należąca do Coty, zmienia strategię komunikacji i stawia na nową grupę docelową -  kobiety po 35. roku życia. Zmianom towarzyszy nowa platforma komunikacyjna „You X Max Factor”, która będzie sukcesywnie wdrażana od początku przyszłego roku.

Eryka Sokólska Eryka Sokólska

Repozycjonowanie marki Max Factor ma na celu zmianę charakteru relacji marka-konsument i postawienie na nowo konsumentki w centrum. Grupą docelową marki będą kobiety, które ukończyły 35. rok życia. Tworzeniu nowej strategii towarzyszyła przewodnia myśl „celebrowania i uwalniania różnorodności piękna”.

Max Factor według nowej strategii będzie marką dla kobiety niezależnej, pewnej siebie, ambitnej i ceniącej rozwój. Z badań focusowych, przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown wynika, że zaletą tego wieku i etapu w życiu jest doświadczenie i życiowa mądrość, które przekładają się na większą pewność siebie i satysfakcję. Kobiety 35+ dostrzegają wyraźną, pozytywną zmianę jaka w nich zaszła z wiekiem, co sprawia, że czują się lepiej teraz niż jako dwudziestoparoletnie dziewczyny, którymi były dekadę temu. W projekt zaangażowano Lidię Popiel (fotografkę), Erykę Sokólską (makijażystkę) oraz Annę Białek (badaczkę).

- Cała inicjatywa repozycjonowania jest globalna, ale w jej ramach staraliśmy się dopasować przekaz i komunikację do specyfiki naszego rynku. To właśnie dlatego wspólnie z agencją Millward Brown i badaczką panią Anną Białek przeprowadziliśmy badania fokusowe dotyczące kobiet 35+. Nasz przekaz nie byłby wiarygodny, gdybyśmy nie mówili o Polkach i o tym jakie są ich potrzeby jako kobiet ale i jako konsumentek. Dzięki repozycjonowaniu marki Max Factor wychodzimy naprzeciw potrzebom starszej grupy konsumenckiej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Kujawska, senior director corporate affairs, Eastern Europe and Russia w Coty. 

Zmianom towarzyszyć będzie nowa platforma „You X Max Factor”, której wdrożenie i wielokanałowa komunikacja zaplanowano na początek przyszłego roku

- Korzystamy z wielu kanałów komunikacji. Wiemy, że nasze konsumentki intensywnie korzystają np. z Internetu, ale to nie ich jedyne ulubione medium – jest jeszcze prasa kobieca, bardzo ważna pozostaje telewizja. W ramach tego projektu ruszymy z szeroką, wielokanałową komunikacją - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Elżbieta Olszewska, brand manager Eastern Europe Max Factor.

Autor: jd

Wiecej informacji: Max Factor, Coty

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia