WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Bądź bogatszy o niezwykłe spotkania” - mBank reklamuje eKonto (wideo)

Gorący temat

Donald Trump „nagradza” media za fake newsy m.in. o Agacie Kornhauser-Dudzie, dziękuje mu za to Andrzej Duda

0

mBank zainwestuje 50 mln euro w technologiczne startupy, jego funduszem będą zarządzać Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

mBank zapowiedział stworzenie funduszu, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Fundusz zamierza przeznaczyć w sumie 50 mln euro na startupy tworzące rozwiązania w dziedzinie finansów. Pokierują nim Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski.

mBank zainwestuje 50 mln euro w technologiczne startupy, jego funduszem będą zarządzać Jarosław Mastalerz i Wojciech Chmielewski

Jak zapowiada mBank w komunikacie, fundusz będzie inwestował w młode firmy, które z czasem staną się partnerami dla instytucji finansowych na całym świecie.

W początkowej fazie inwestycji startupy będą pracować z pierwszym partnerem - czyli mBankiem - obsługującym ponad 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji, który pozwoli im na zbudowanie masy krytycznej. Następnie firmy te, ze wsparciem finansowym i know-how funduszu zaoferują swoje sprawdzone pomysły na całym świecie.

- Celem projektu jest rozwój najnowocześniejszych technologii, które pomogą instytucjom finansowym na całym świecie sprostać wyzwaniom ery fintech - wyjaśnia Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Funduszem pokierują Jarosław Mastalerz, dotychczasowy wiceprezes banku oraz Wojciech Chmielewski, szef strategii. Odejdą oni z mBanku i całkowicie poświęcą się nowemu projektowi.

Wszystkie inwestycje funduszu zatwierdzać będzie grono menedżerów mBanku: Cezarego Stypułkowskiego, prezesa zarządu, Christopha Heinsa, wiceprezesa ds. finansów oraz Cezarego Kocika i Przemysława Gdańskiego – wiceprezesów ds. bankowości detalicznej i korporacyjnej.

Autor: ps

Wiecej informacji: mBank, startupy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia