WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

70-lecie Chóru Polskiego Radia świętowane będzie cały rok

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Michał Migała, Mariusz Cieślik i Krzysztof Zalewski wiosną w radiowej Trójce

2018-02-16 A A A KOMENTARZE: 23 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wiosną na antenie Programu III Polskiego Radia pojawią się dwie premierowe audycje autorskie „Annały Migały” Michała Migały i „AnagrammarganA” Michała Margańskiego. Trójka przygotowała także cykle „Trzy po trzy”, „Sprawiedliwi wśród narodów świata”, „Zagadkowa Osiecka” i „Zalef Zgiełku”.

fot. polskie radio fot. polskie radio

Od piątku 16 lutego o godz. 15.05 pojawi się „AnagrammarganA”, autorska audycja Michała Margańskiego, która zastępuje „Magazynek”. Margański będzie prezentował artystów, którzy tworzą remiksy i dowodzą zespołami. W audycji znajdą się także zapowiedzi teatralne Jana Niebudka. - Program koresponduje z prowadzoną przeze mnie w przeszłości „Tonacją Trójki”, ale też z „Potrójnym Pasmem Przenoszenia” - tłumaczy gospodarz audycji.

Jak informował portal Wirtualnemedia.pl, co dwa tygodnie w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do 2.00 (w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca) Michał Migała poprowadzi „Annały Migały”. Audycja zadebiutuje 19 lutego br. Dziennikarz przygotuje dla słuchaczy konkursy z nagrodami, w programie znajdą się m.in. dowcipy i żarty, wybrana przez Migałę playlista oraz stały cykl „Wielcy Uczeni”.

Audycja będzie miała charakter humorystyczny. Służyć mają temu dziwne konkursy z jeszcze dziwniejszymi, często niematerialnymi nagrodami. Będę też płodził utwory na życzenie, kpił z szeroko pojętej popkultury, a nawet z samej Trójki, a także przygotowywał - co najmniej dziwną - playlistę. Żeby zrównoważyć rozrywkę niskich lotów, w programie pojawi się cykl edukacyjny „Wielcy Uczeni” - mówi Michał Migała.

W odświeżonej ramówce Trójki pojawił się nowy satyryczno-publicystyczny cykl Mariusza Cieślika „Trzy po trzy”. Prowadzący wraz z zaproszonym gościem skomentuje bieżące wydarzenia. Emisję programu zaplanowano od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10, a gośćmi Cieślika będą m.in. Grzegorz Halama, Piotr Gąsowski, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Maciej Buchwald z Klancyka oraz Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Pacześ.

Z kolei w każdą środę o godz. 9.20 emitowany jest nowy cykl autorstwa Marcina Czaplińskiego „Sprawiedliwi wśród narodów świata”. Autor wybrał i przetłumaczył świadectwa heroizmu Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji, za co uhonorowani zostali tytułem „Sprawiedliwego” przez Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. Świadectwa Polaków czyta Jerzy Zelnik.

Ostatnią nowością jest cykl Katarzyny Stoparczyk dla dzieci i rodziców, czyli „Zagadkowa Osiecka”. Raz w miesiącu audycja „Zagadkowa niedziela” realizowana jest z udziałem publiczności w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja na żywo na antenie Trójki o godz. 9.05. W drugiej części zaproszeni przez dziennikarkę goście prezentują specjalny program muzyczny.

Od kilku tygodni w późne piątkowe wieczory (godz. 22.05) PR III nadaje autorską audycję muzyczną „Zalef Zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego. Nową godzinę emisji zyskuje natomiast „Reportaż w Trójce”, który emitowany jest teraz od poniedziałku do czwartku o godz. 18.45 i tym samym zamyka popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Autor: łb

Wiecej informacji: Program III, Trójka, Polskie Radio, Annały Migały, Michał Migała, AnagrammarganA, Michał Margański, Trzy po trzy, Sprawiedliwi wśród narodów świata, Zagadkowa Osiecka, Zalef Zgiełku, Krzysztof Zalewski, Mariusz Cieślik

Komentarze (23) Dodaj komentarz

  1. Czyli upadek Trójki ciąg dalszy. Z fajnego radia zrobili tubę propagandową PiSu. Przecież mają Jedynkę od tego ale tam też kiepskie są programy skoro nikt nie chce ich słuchać. od ponad 2 lat nie da się słuchać żadnej stacji Polskiego Radia, nawet regionalnej. Wszędzie żałosna i nieudolna propaganda.

    Trójka to jedyna rozgłośnia Polskiego Radia, w której jeszcze sporo dobrego zostało i której nawet osoby nienawidzące PiSu (a sam do takich należę) mogą posłuchać, jeśli nie przez cały dzień, to przynajmniej wybiórczo.

    Jestem lewakiem i ateistą, ale bądźmy poważni i nie przesadzajmy z krytykowaniem wszystkiego w Polskim Radiu. Rozumiem, że publicystyki i serwisów informacyjnych już się słuchać nie da (obrzydliwa propaganda partii aktualnie rządzącej, która wcale dobra nie jest), ale czy audycje muzyczne Piotra Kaczkowskiego, Wojciecha Manna, Piotra Barona, Jana Chojnackiego, Marka Niedźwieckiego, Agnieszki Szydłowskiej, Waglewskich, Marcina Kydryńskiego (i jeszcze wielu niewymienionych) to jest też nieudolna propaganda PiS??? Czy Klub Trójki prowadzony przez Dariusza Bugalskiego też jest nieudolną propagandą??? Czy Radiowy Dom Kultury Agnieszki Szydłowskiej jest nieudolną propagandą???

    Nie uważasz, że pisząc o niemożliwości słuchania żadnej stacji Polskiego Radia robisz przykrość wielu naprawdę dobrym redaktorom, którzy wciąż w Trójce są i wciąż robią swoje dobre, NIEPOLITYCZNE audycje???

    Gorąco namawiam do wyłączania Trójki na czas serwisów informacyjnych i PISowskiej pseudopublicystyki, ale słuchania jej w tych godzinach, w których jest tego warta. Bo naprawdę jeszcze dużo dobrego, niePiSowego w ofercie Trójki pozostało...

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia