SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Migała, Mariusz Cieślik i Krzysztof Zalewski wiosną w radiowej Trójce

Wiosną na antenie Programu III Polskiego Radia pojawią się dwie premierowe audycje autorskie „Annały Migały” Michała Migały i „AnagrammarganA” Michała Margańskiego. Trójka przygotowała także cykle „Trzy po trzy”, „Sprawiedliwi wśród narodów świata”, „Zagadkowa Osiecka” i „Zalef Zgiełku”.

fot. Polskie RadioArticle

Od piątku 16 lutego o godz. 15.05 pojawi się „AnagrammarganA”, autorska audycja Michała Margańskiego, która zastępuje „Magazynek”. Margański będzie prezentował artystów, którzy tworzą remiksy i dowodzą zespołami. W audycji znajdą się także zapowiedzi teatralne Jana Niebudka. - Program koresponduje z prowadzoną przeze mnie w przeszłości „Tonacją Trójki”, ale też z „Potrójnym Pasmem Przenoszenia” - tłumaczy gospodarz audycji.

Jak informował portal Wirtualnemedia.pl, co dwa tygodnie w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do 2.00 (w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca) Michał Migała poprowadzi „Annały Migały”. Audycja zadebiutuje 19 lutego br. Dziennikarz przygotuje dla słuchaczy konkursy z nagrodami, w programie znajdą się m.in. dowcipy i żarty, wybrana przez Migałę playlista oraz stały cykl „Wielcy Uczeni”.

Audycja będzie miała charakter humorystyczny. Służyć mają temu dziwne konkursy z jeszcze dziwniejszymi, często niematerialnymi nagrodami. Będę też płodził utwory na życzenie, kpił z szeroko pojętej popkultury, a nawet z samej Trójki, a także przygotowywał - co najmniej dziwną - playlistę. Żeby zrównoważyć rozrywkę niskich lotów, w programie pojawi się cykl edukacyjny „Wielcy Uczeni” - mówi Michał Migała.

W odświeżonej ramówce Trójki pojawił się nowy satyryczno-publicystyczny cykl Mariusza Cieślika „Trzy po trzy”. Prowadzący wraz z zaproszonym gościem skomentuje bieżące wydarzenia. Emisję programu zaplanowano od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10, a gośćmi Cieślika będą m.in. Grzegorz Halama, Piotr Gąsowski, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Maciej Buchwald z Klancyka oraz Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Pacześ.

Z kolei w każdą środę o godz. 9.20 emitowany jest nowy cykl autorstwa Marcina Czaplińskiego „Sprawiedliwi wśród narodów świata”. Autor wybrał i przetłumaczył świadectwa heroizmu Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji, za co uhonorowani zostali tytułem „Sprawiedliwego” przez Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. Świadectwa Polaków czyta Jerzy Zelnik.

Ostatnią nowością jest cykl Katarzyny Stoparczyk dla dzieci i rodziców, czyli „Zagadkowa Osiecka”. Raz w miesiącu audycja „Zagadkowa niedziela” realizowana jest z udziałem publiczności w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja na żywo na antenie Trójki o godz. 9.05. W drugiej części zaproszeni przez dziennikarkę goście prezentują specjalny program muzyczny.

Od kilku tygodni w późne piątkowe wieczory (godz. 22.05) PR III nadaje autorską audycję muzyczną „Zalef Zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego. Nową godzinę emisji zyskuje natomiast „Reportaż w Trójce”, który emitowany jest teraz od poniedziałku do czwartku o godz. 18.45 i tym samym zamyka popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Migała, Mariusz Cieślik i Krzysztof Zalewski wiosną w radiowej Trójce

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sztudent krakowski
Czas najwyższy na solidne przewietrzenie zatęchłej Trójki. Do tej pory była kosmetyka, a my oczekujemy konkretnych działań!

Strzyczkowski, Michniewicz, Olszański, Niedźwiedzki, Mann, czas najwyższy zwolnić miejsce dla innych. W kolejce czeka jeszcze wiele wybitnych nazwisk, tuzów polskiego dziennikarstwa: bracia Karnowscy, Ziemkiewicz, Sakiewicz, Wildstein, Stankiewicz, Gmyz, Jachowicz i wielu innych, którzy doskonale wznocnią przewietrzoną Trójkę.
odpowiedź
User
abi
Solidne przewietrzenie: zamiast tlenu tlenek węgla! Wreszcie będzie można na Myśliwieckiej założyć Muzeum PR. Dyrektor: Jacek Sobala. Konkurencja bardzo na to liczy i chętnie dopłaci.
odpowiedź
User
Kawka
Bardzo lubię Margańskiego . Czemu ta audycja nie może się po prostu nazywać "W Tonacji Trójki" ???? Czy będzie tracił czas na "piosenki dnia", "płytę tygodnia" i inne promosy ? Czy ta dziwaczna nazwa magazynek nie może być zastąpiona Tonacją ?
odpowiedź