WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Fajnie być tatą” w kampanii promującej ojcostwo (wideo)

„Mniej cukru, soli i tłuszczu? Kupuję to!” w kampanii Instytutu Żywności i Żywienia (wideo)

2017-01-16 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Instytut Żywności i Żywienia rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną przekonującą, że warto czytać etykiety i kupować zdrowsze produkty spożywcze. Za przygotowanie i realizację akcji odpowiadają firmy marketingowe bringMore advertising, Profile i Media Group.

„Mniej cukru, soli i tłuszczu? Kupuję to!” w kampanii Instytutu Żywności i Żywienia (wideo)

Kampania jest skierowana do wszystkich osób decydujących o zakupach produktów żywnościowych w gospodarstwach domowych. Akcja m.in. ma kształtować w nich nawyk porównywania produktów spożywczych tej samej kategorii pod względem zawartości cukru, soli i tłuszczu, których nadmiar prowadzi do ryzyka rozwoju wielu chorób.

Wynika to z faktu, że jak pokazują badania zlecone przez Instytut Żywności i Żywienia, Polacy nie potrafią świadomie korzystać z informacji podawanych na etykietach produktów spożywczych.

Kampania jest realizowana w telewizji (od 9 stycznia w TVP1, TVP2, TVN, Polsacie i stacjach tematycznych), na outdoorze (od 2 stycznia citylighty w 10 największych miastach) oraz internecie (strona kupujeto.pl, bannery w serwisach dotyczących m.in. jedzenia i sportu). Ponadto zaplanowano w styczniu konferencje prasowe w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

Budżet wszystkich działań wynosi 2,577 mln złotych. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Za przygotowanie i realizację akcji odpowiadają agencje bringMore advertising i Profile oraz dom mediowy Media Group.

Autor: tw

Wiecej informacji: Instytut Żywności i Żywienia, kampania społeczna, kampania edukacyjna, żywność

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia