WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Super Express” zażartował z Moniki Olejnik, publikując artykuł bez tekstu

Gorący temat

Po reportażu TVN o neonazistach: wg „Sieci” rząd reaguje przesadnie, „Wiadomości” wytyknęły „podwójne standardy Brukseli”

0

Monika Olejnik przegrała proces z „W Sieci” o okładkę z Wojciechem Jaruzelskim

2015-10-29 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew dziennikarki Moniki Olejnik przeciwko redaktorowi naczelnemu i wydawcy tygodnika „W Sieci” za okładkę z grudnia 2013 roku, na której została przedstawiona obok gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Przerobione zdjęcie podpisano „Dzieci esbeków i ludzie PZPR rządzą w mediach”.

Monika Olejnik przegrała proces z „W Sieci” o okładkę z Wojciechem Jaruzelskim

Wydanie z Moniką Olejnik i gen. Jaruzelskim na okładce ukazało się 9 grudnia 2013 roku, zamieszczono w nim fragmenty książki „Resortowe dzieci. Media”, w której autorzy opisywali m.in. biografię Olejnik. Sąd na wniosek dziennikarki zobowiązał wydawcę „W Sieci” do zaprzestania rozpowszechniania okładki.

Odrzucono za to wniosek, by „W Sieci” nie mogło pisać o jej poglądach i biografii. W kwietniu 2014 roku Olejnik pozwała redaktora naczelnego tygodnika Jacka Karnowskiego i wydawcę pisma Grupę Fratria. W pozwie domagała się przeprosin w mediach.

We wtorek pozew dziennikarki został odrzucony w całości przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Strona pozwana w przyjętej linii obrony argumentowała, że proces dotyczy publikowania memów bez pytania o zgodę osób, których one dotyczą.

Na razie nie wiadomo, czy Monika Olejnik odwoła się od postanowienia sądu okręgowego.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 roku Olejnik bezskutecznie domagała się od „W Sieci” przeprosin za umieszczenie jej zdjęcia przy artykule „Brunatne pióra” opisującym ataki dziennikarzy na Kościół (więcej na ten temat).

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „W Sieci” wynosiła 77 812 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii.

Autor: łb

Wiecej informacji: Monika Olejnik, W Sieci, Wojciech Jaruzelski

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia