WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome i Firefox w dół, zyskuje Safari

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome rządzi w Polsce i na świecie

2017-03-04 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Jeszcze większą dominacją może poszczycić się w Polsce, gdzie kontroluje 2/3 rynku.

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome rządzi w Polsce i na świecie

Z danych StatCounter wynika, że w lutym br. Chrome miał w skali globalnej 52,39 proc. udziału w globalnym rynku internetowych przeglądarek, w porównaniu do 51,76 proc. w styczniu.

Na drugim miejscu znalazła się przeglądarka Safari, która w tym samym czasie zanotowała spadek z 14,54 proc. do 14,4 proc. rynkowego udziału, a na trzecim - przeglądarka UC Browser, ze wzrostem z 8,27 proc. do 8,55 proc. Top 5 zamykają aplikacje Firefox (spadek z 6,75 proc. do 6,73 proc.) i Internet Explorer (spadek z 4,77 proc. do 4,36 proc.).

Tymczasem w Polsce Chrome, który ma tutaj pozycję jeszcze bardziej zdecydowanego lidera, także zanotował wzrost. Przeglądarka Google miała w lutym br. 66,97 proc. udziału w naszym rynku, wobec 65,61 proc. w styczniu.

Daleko w tyle są w Polsce przeglądarki: Firefox (spadek z 11,97 proc. do 11,59 proc.), przeglądarka wbudowana w system Android (spadek z 5,37 proc. do 5,02 proc.), przeglądarka Samsung Internet (wzrost z 4,9 proc. do 4,91 proc.) oraz Opera (spadek z 3,97 proc. do 3,8 proc.).

Autor: km

Wiecej informacji: rynek przeglądarek internetowych, najpopularniejsza przeglądarka internetowa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia