WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google będzie handlował domenami

NASK: 2,5 mln aktywnych domen .pl

2014-08-28 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na koniec II kwartału br. w rejestrze domeny .pl funkcjonowało blisko 2,5 miliona aktywnych nazw - wynika z raportu instytutu badawczego NASK.

NASK: 2,5 mln aktywnych domen .pl

Na koniec czerwca br. w polskim rejestrze domeny .pl funkcjonowało dokładnie 2 491 276 aktywnych nazw. Podobnie jak w poprzednich latach, w II kwartale rejestrowano mniej nowych nazw niż w pierwszych miesiącach roku. O 1140 wzrosła liczba nazw utrzymywanych bezpośrednio w domenie .pl, a o 3276 - nazw utrzymywanych w domenach funkcjonalnych, takich jak .com.pl czy .net.pl. Jednocześnie o 8845 spadła liczba nazw utrzymywanych w domenach regionalnych, jak np. waw.pl czy pisz.pl.

W II kwartale z rejestru ubyło 4429 aktywnych nazw domeny .pl. W kwietniu przybyło 1635 nazw, po czym w maju i czerwcu ubyło odpowiednio 3115 i 2949 nazw.

Najwięcej nowych nazw w II kwartale tego roku rejestrowano w kwietniu. Internauci dokonywali wówczas 2914 rejestracji każdego dnia. Z kolei średnia dzienna liczba rejestracji wyniosła w II kwartale 2698.


Ostatecznie na koniec czerwca polski rejestr liczył ponad 935 tys. abonentów, a 64,94 proc. z nich stanowili przedsiębiorcy. Pozostali użytkownicy to osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej.

Autor: km

Wiecej informacji: domeny internetowe, rynek domen, NASK

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia