WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Gotowy scenariusz pilota „Wiedźmina”

Netflix ma 117 mln subskrybentów. Serwis z rekordowymi wpływami i zyskiem, prognozuje dalsze wzrosty

2018-01-24 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W IV kwartale 2017 roku Netflix osiągnął przychody wynoszące 3,29 miliarda dolarów, a globalna liczba subskrybentów serwisu przekroczyła 117,5 miliona. Po raz pierwszy w historii wartość spółki osiągnęła poziom 100 miliardów dolarów. Według prognoz kluczowe wskaźniki biznesowe Netflixa będą nadal rosnąć.

Netflix ma 117 mln subskrybentów. Serwis z rekordowymi wpływami i zyskiem, prognozuje dalsze wzrosty

Podane przez Netflix wyniki za IV kwartał ub.r. okazały się lepsze od oczekiwanych przez rynek. W raportowanym okresie przychody spółki wyniosły ponad 3,28 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 32,6 proc. W tym samym czasie zysk netto Netflixa zamknął się kwotą 186 mln dol., podczas gdy rok wcześniej wyniósł 67 mln. Z kolei wskaźnik EBITDA (zysk przed amortyzacją i opodatkowaniem) zamknął się w kwocie 313 mln dol. wobec 212 w analogicznym okresie 2016 r.

W IV kwartale ub.r. łączna liczba użytkowników Netflixa na świecie przekroczyła 117,5 mln, z czego 110,6 mln to płacący subskrybenci (pozostali korzystają z promocji u firm, z którymi współpracuje Netflix). W tym okresie liczba subskrybentów poza granicami USA wzrosła o 6,36 mln, zaś w Stanach Zjednoczonych - o 1,98 mln.

Netflix zapłacił 39 milionów za poprawki projektów z Kevinem Spaceyem

Firma w raporcie podała również, że w IV kwartale ub.r. nieopublikowane treści kosztowały ją 39 mln dolarów. Chodzi tutaj o produkcje z udziałem Kevina Spacey z którym Netflix zerwał współpracę jesienią ub.r., po tym, jak aktor został oskarżony o molestowanie seksualne.

Platforma musiała skorygować scenariusze dwóch projektów, w których udział brał Spacey. Serwis wstrzymał produkcję "House of Cards" i zrezygnował z premiery filmu "Gore", w którym aktor zagrał główną rolę.


Według przedstawionych przez Netflix prognoz w I kwartale br. przychody spółki wyniosą ponad 3,68 mld dol., a zysk netto osiągnie poziom 282 mln. W przewidywanym okresie całkowita liczba użytkowników serwisu na świecie ma przekroczyć pułap 123 mln.

Wartość spółki osiągnęła poziom 100 miliardów dolarów

Korzystne wyniki oraz obiecujące prognozy przedstawione przez Netlixa wywołały pozytywne reakcje inwestorów, co zaowocowało wzrostami cen akcji serwisu na giełdzie. W efekcie kapitalizacja spółki po raz pierwszy w jej historii osiągnęła poziom 100 mld dol.

Netflix jest obecny od kilku lat także w Polsce. Z ostatniego badania VideoTrack wynika że serwis jest u nas bardziej rozpoznawalną marką wśród użytkowników niż jego konkurencji – platformy HBO Go i Showmax.

Platforma Netflix zamierza w tym roku przeznaczyć na produkcje własne 8 miliardów dolarów.

Autor: ps

Wiecej informacji: Netflix, VoD

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia