WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nowa wersja filmu „Benji” w Netflixie

Netflix podpisuje kontrakt na 300 mln dolarów z twórcą „American Horror Story”

2018-02-15 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Netflix podpisał pięcioletnią umowę o współpracy z Ryanem Murphym, znanym producentem takich seriali jak „American Crime Story”, „American Horror Story” oraz „Glee”. W ramach kontraktu o wartości 300 milionów dolarów Murphy będzie produkował oryginalne seriale dla Netflixa, już teraz twórca jest zaangażowany w realizację spin–offu „Lotu nad kukułczym gniazdem” oraz politycznej satyry „The Politician”.

Ryan Murphy, fot. Wikipedia Ryan Murphy, fot. Wikipedia

Do tej pory Ryan Murphy pracował dla koncernu 21st Century Fox, dla którego stworzyła tak znane serie jak „American Crime Story” i „American Horror Story”. Jednak jak zapowiedziano oficjalnie po wygaśnięciu obecnego kontraktu z wytwórnią 30 czerwca br. Murphy nie będzie tworzył dla Disneya, który w grudniu ub.r. przejął rozrywkowy segment Foxa za kwotę ponad 52 mld dol.

Murphy podpisał nową 5-letnią umowę z serwisem Netflix, który ma zapłacić znanemu producentowi w sumie 300 mln dol. Od początku lipca br. znany producent będzie tworzył oryginalne seriale dla Netflixa, jednak na razie nie ujawniono informacji jakie konkretnie tytuły są planowane w ramach tej współpracy. Murphy już teraz jednak uczestniczy w realizacji dwóch nowych projektów Netflixa – filmu „Ratched” stanowiącego spin-off „Lotu nad kukułczym gniazdem” oraz serialu „The Politician”.

Zapewniono jednocześnie, że wspomniane seriale produkowane dotąd przez Murphy’ego dla Foxa będą kontynuowane. W komunikacie Murphy przyznał, że rozpoczęcie współpracy z Netlixem jest dla niego kolejnym kluczowym momentem w karierze filmowca od momentu gdy w 1989 r. przyjechał z Indiany do Hollywood.

Umowa z Murphym to ostatnio nie jedyny kontrakt zawarty przez Netflixa ze znanym twórcą filmowym. W połowie ub.r. serwis zatrudnił scenarzystkę i producentkę Shondę Rhimes, która przeszła do Netflixa ze stacji ABC.

W IV kwartale 2017 r. Netflix osiągnął przychody wynoszące 3,29 miliarda dolarów, a globalna liczba subskrybentów serwisu przekroczyła 117,5 miliona.

Autor: ps

Wiecej informacji: Bryan Murphy, Netflix, 21st Century Fox

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia