WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tom Hardy idzie na wojnę z Netfliksem

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

Netflix pozwoli pomijać czołówki w niektórych serialach

2017-03-20 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według nieoficjalnych doniesień Netflix testuje opcję pozwalającą użytkownikowi na ominięcie podczas odtwarzania kolejnych odcinków seriali ich czołówki i początkowych napisów. Funkcja będzie dotyczyć tylko wybranych tytułów.

Netflix pozwoli pomijać czołówki w niektórych serialach

Niepotwierdzone doniesienia na temat nowych funkcji Netflixa podał serwis The Verge opierając się na informacjach otrzymanych od swoich czytelników. Niektórzy z nich podali, że na ich kontach w Netflixie przy niektórych filmach pojawił się przycisk „skip intro”. Podobne doniesienia pojawiły się też na Twitterze.

Nowy guzik pozwala na pominięcie czołówki oraz napisów otwierających konkretne filmy. Charakterystyczny jest fakt, że „skip intro” pojawia się jedynie w odcinkach niektórych seriali, i to tylko tych produkowanych przez Netflixa.

Netflix nie chciał potwierdzić, czy nowa funkcja zostanie wprowadzona w serwisie na szeroką skalę i kiedy mogłoby to nastąpić. Ograniczył się do stwierdzenia, że Netflix prowadzi każdego roku testy wielu nowych rozwiązań, a tylko niektóre z nich stają się stałymi elementami platformy.

Funkcja „skip intro” od dawna była postulowana przez użytkowników Netflixa. Wielu z nich bowiem ma zwyczaj oglądania seriali w trybie ciągłym i oglądanie w każdym odcinku tej samej czołówki było dla nich nużące.

Pomijanie czołówek w serialach nie jedyna nowa funkcja testowana ostatnio przez serwis. Niedawno pojawiły się informacje o opcji pozwalającej na wybór kilku alternatywnych zakończeń seriali dostępnych w serwisie.

W ub.r. Netflix zanotował przychody wynoszące 8,3 mld dol. i zysk operacyjny w wysokości 154 mln dol. Obecnie platforma globalnie świadczy usługi dla 93,8 mln użytkowników, z czego 89,1 mln płaci abonament.

Autor: ps

Wiecej informacji: Netflix

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia