SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Netia wchodzi na rynek ukraiński, uruchamia punkt dostępowy we Lwowie

Netia poinformowała o uruchomieniu we Lwowie nowego punktu dostępowego, z którego mają korzystać lokalni operatorzy telekomunikacyjni na Ukrainie. Wcześniej Netia zbudowała podobne punkty w Niemczech i w Czechach.

Article

Jak informuje Netia w komunikacie uruchomienie fizycznego punktu dostępowego (PoP - Point of Presence), wspólnie z lokalnym partnerem we Lwowie, otwiera polskiemu operatorowi nowe możliwości świadczenia usług na terenie Ukrainy oraz zapewnia lokalnym operatorom dostęp na atrakcyjnych warunkach do globalnego rynku.

Ma to być kolejny krok Netii w realizacji jej strategii międzynarodowej obecności. Wcześniej Netia uruchomiła punkty dostępowe w Niemczech oraz węzeł w stolicy Czech.

- Rozwijamy naszą działalność w sąsiednich krajach, odpowiadając na potrzeby naszych klientów, m.in. polskich firm, które wcześniej obsługiwaliśmy w kraju, a które rozszerzają swój zasięg o nowe rynki - wyjaśnia Tomasz Tlak, odpowiedzialny za projekt Netia International. – Dzięki takim punktom dostępu za granicą możemy, podobnie jak w Polsce, świadczyć usługi konwergentne. Najczęściej są to zaawansowane usługi transmisji danych, na bazie których działają całe sieci korporacyjne, rzadziej dostęp do internetu.

Operator zaznacza, że uruchamiając własny węzeł i nowe połączenia międzynarodowe z Ukrainą wzmacnia również swoją pozycję na rynku operatorskiej transmisji danych w Europie Środkowo-Wschodniej. O atrakcyjności i dynamice tego rynku ma świadczyć fakt, że już w momencie uruchomienia nowego węzła Netia skomercjalizowała 50 proc. dostępnych dzięki niemu zasobów.

Na początku grudnia ub.r. proces zakupu Netii rozpoczął Cyfrowy Polsat. Na razie transakcja nie została sfinalizowana, bowiem na początku lutego br. Urząd Konkurencji i Konsumentów zdecydował o wydłużeniu postępowania w tej sprawie i zapowiedział wnikliwe zbadanie wpływu ewentualnej akwizycji na polski rynek telekomunikacyjny.

Przychody Netii w III kwartale ub.r. wyniosły 356 mln zł i były o 1 proc. niższe niż kwartał wcześniej. Po 9 miesiącach osiągnęły zaś kwotę 1,08 mld zł - o 6 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia wchodzi na rynek ukraiński, uruchamia punkt dostępowy we Lwowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing