WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Toyota z kampanią „Start Your Impossible” na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie (wideo)

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

11

W weekend 212 milionów kibiców z Europy oglądało igrzyska olimpijskie

2018-02-16 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W miniony weekend igrzyska olimpijskie - przed ekranami wszystkich platform - oglądało 212 milionów użytkowników w Europie, a relacje wideo zebrały blisko miliard odsłon - wynika z prowadzonego przez Discovery badania „Total video”.

Chorąży Królestwa Tonga, Pity Taufatofua, podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich (Eurosport/Getty) Chorąży Królestwa Tonga, Pity Taufatofua, podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich (Eurosport/Getty)

Jak już informowaliśmy, Discovery Networks International w trakcie trwania tegorocznych ZIO w PyeongChang po raz pierwszy w historii mierzy konsumpcję materiałów wideo w całej Europie i na wszystkich ekranach. Badanie o nazwie „New TV - Total Video” obejmuje oglądalność wideo, liczbę użytkowników oraz ich zaangażowanie.

Z wyników opublikowanych przez nadawcę wynika, że podczas pierwszego weekendu w PyeongChang odnotowano w sumie 373 mln godzin obejrzanych materiałów wideo w całej Europie. Początek igrzysk zaangażował 212 mln kibiców przed ekranami wszystkich platform. Natomiast dzięki zaangażowaniu największych światowych gwiazd sportów zimowych użytkownicy mediów społecznościowych wykazali aktywność na poziomie 1,1 mln reakcji w postaci polubień, udostępnień oraz komentarzy na kanałach Discovery. Samą ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Europie śledziło w sumie 88 mln użytkowników telewizji, platform cyfrowych oraz mediów społecznościowych.

- Discovery od samego początku postawiło sobie ambitny cel, aby pokazać igrzyska jak najszerszej publiczności w Europie. To podejście wymagało opracowania innego niż dotychczas sposobu pomiaru konsumpcji mediów przez kibiców sportów zimowych. Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwsze rezultaty nowej metodologii - mówi Jean-Briac Perrette, president i CEO Discovery Networks International. - Pierwszy weekend w PyeongChang był niesamowicie ekscytujący. Widzowie z całej Europy byli zaangażowani w każdą minutę relacji, poczynając od pięknej ceremonii otwarcia igrzysk aż po pierwsze dwa dni zawodów. Stale mierzymy zaangażowanie użytkowników na wszystkich platformach. Jesteśmy zachwyceni pierwszymi rezultatami i uważamy, że nowa metodologia ma ogromny potencjał w pokazywaniu jeszcze dokładniejszych wyników - dodaje.

W Polsce największą popularnością podczas pierwszego weekendu igrzysk cieszyły się sobotnie skoki narciarskie - konkurs mężczyzn na skoczni normalnej. Kolejną najbardziej dla Polaków interesującą dziedziną był biathlon. Sobotni przekaz z igrzysk na antenach Eurosportu zgromadził w sumie prawie 4 mln widzów, z kolei użytkownicy mediów społecznościowych obejrzeli udostępnione materiały wideo 1,3 mln razy, odtwarzając 834 tys. minut nagrań.

Nadawca informuje, że do świetnych wyników przyczyniają się treści przekazywane w The Cube - wykorzystującym mechanizmy rozszerzonej rzeczywistości studiu zlokalizowanym w PyeongChang, w którym pojawiają się największe gwiazdy sportów zimowych, m.in. Kamil Stoch czy Bode Miller. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zaangażowanie w mediach społecznościowych osiągnęło ponad 1,1 mln reakcji w postaci polubień, udostępnień oraz komentarzy na kanałach społecznościowych Discovery.

Przy projekcie „New TV - Total Video” Discovery współpracuje z zespołem Publicis Media Sport & Entertainment. Owocem tej współpracy jest nowe podejście, które pozwala zbierać i przekalkulowywać unikalny zasięg bez dublowania użytkowników. Przeprowadzona zostanie także ankieta po zakończeniu igrzysk, która dostarczy odpowiedzi, w jaki sposób Europejczycy oglądają igrzyska na różnych platformach.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Eurosport, igrzyska olimpijskie, Pjongczang, Discovery, New TV - Total Video, Publicis Media Sport & Entertainment

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia