WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Spada poparcie PO; zyskuje PiS

Gorący temat

Ipla z nową wersją: stacje, filmy i seriale HBO, kanały tv w osobnym pakiecie

0

PiS uruchomi portal społecznościowy

2009-12-30 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prawo i Sprawiedliwość na początku przyszłego roku uruchomi własny portal społecznościowy. Partia zrealizuje też zapowiedź z jesiennego kongresu i umożliwi rejestrację swoim sympatykom przez internet - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

PiS uruchomi portal społecznościowy

- Prowadzimy akcję "sympatyk". Szczegóły przedstawimy w styczniu - zapowiada Brudziński. Jak tłumaczy, będzie istniała dwutorowa możliwość rejestracji: jedna poprzez portal społecznościowy, druga, bardziej formalna, wymagająca podania danych osobowych poprzez oficjalną stronę internetową PiS.

Na partyjnej stronie pojawi się ikonka: "Dołącz do PiS". Po kliknięciu na nią i podaniu swoich danych będzie można zostać oficjalnym sympatykiem partii.

Portal społecznościowy, na którym będą mogli się zrzeszać i debatować wszyscy chętni internauci, ma wystartować na początku roku. "Mam nadzieję, że uda się jeszcze w styczniu" - podkreślił Brudziński.

Poseł PiS nie zadeklarował ilu sympatyków chce zdobyć partia. "Nie ma limitu. Polskie partie są rachityczne. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby się nagle stać partią masową. Gdyby się nam udało kiedyś zdobyć połowę takiej aktywności społecznej jak Solidarność, nie mielibyśmy nic przeciwko" - powiedział.

Pod koniec września kongres PiS przyjął nowy statut, w którym zapisano instytucję "członka wspierającego"; nie musi on płacić składek i nie może głosować w gremiach partyjnych, ale aktywnie może uczestniczyć w życiu partii.

W to, że PiS uda się zdobyć przez internet wielu nowych sympatyków, wątpi specjalista od marketingu politycznego dr Wojciech Jabłoński.

"To krok brawurowy. PiS chce przyciągnąć młodych wyborców, którzy opowiadali się za Platformą. Dziwi mnie, że PiS wchodzi w internet, zamiast ugruntowywać poparcie we własnych grupach docelowych, które nie mają nic wspólnego z młodymi pokoleniami" - powiedział Jabłoński.

Jak zauważył, obecnie portale społecznościowe powoli nudzą się internautom. "Zastanawiam się nad tym jaką nową formułę jest w stanie zaproponować PiS. Powstaje pytanie dlaczego, żeby pogadać ze znajomymi i wysyłać wiadomości, trzeba wejść na portal PiS, a nie na jakiś inny" - dodał ekspert.

Autor:

Wiecej informacji: PiS, portal społecznościowy

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia