SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

96 proc. Polaków je pizzę, trzy czwarte co najmniej raz w miesiącu

96% Polaków jada pizzę, a 73% z nich je ją przynajmniej raz w miesiącu - wynika z badania Pollster. Dostawa do domu jest popularniejsza niż jedzenie pizzy w restauracji.

fot. Shutterstock.com Article

96% osób przyznaje, że zdarza im się jadać pizzę, a jedynie 4% osób nie je pizzy w ogóle. Zdecydowanie rzadziej pizzę jedzą osoby po 55 roku życia.

Wśród  osób jedzących pizzę, 30% je ją raz w miesiącu, 33% – dwa, trzy razy w miesiącu, 8% - raz w tygodniu, a 2% - częściej niż raz w tygodniu i zdecydowanie częściej są to mężczyźni. 27% je pizzę rzadziej niż raz w miesiącu.

Najczęściej zamawiana pizza to ta z dowozem do domu (40%). Pizzę w lokalu jada 26% badanych i zdecydowanie rzadziej robią to osoby w wieku 35-44 lat, które częściej niż inni wolą pizzę przyrządzić samodzielnie w domu. Pizzę samodzielnie piecze 20% badanych. Osoby kupujące pizzę mrożoną lub spód do pizzy (10%) to zdecydowanie częściej osoby w wieku 55+.

Trzema najbardziej rozpoznawalnymi pizzeriami wśród badanych są Pizza Hut, Da Grasso i Telepizza.

63% Polaków preferuje pizzę na cienkim cieście, podczas gdy 30% osób woli grube ciasto. Zwolenników ciasta calzone jest 2%, a 6% osób nie potrafi określić swoich preferencji.

Najbardziej lubiane pizze to pepperoni (20%), margerita (16%), cappriciosa i hawajska (15%) oraz serowa (12%).

Podstawowy składnik, którego według badanych nie może zabraknąć w pizzy, to ser (77%), który plasuje się na pierwszym miejscu zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na drugim miejscu kobiety wybierają sos pomidorowy, a mężczyźni pieczarki. Na trzecim miejscu jest odwrotnie - u kobiet pojawiają się pieczarki, a u mężczyzn sos pomidorowy. Sos pomidorowy jako jeden ze składników, którego nie może zabraknąć w pizzy, wybrało 48% osób, natomiast pieczarki - 46%. Czwartym składnikiem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest szynka (28%). Kolejne to: salami (14%), kurczak (13%), cebula (13%), pomidory (12%), papryka (9%), oliwki (7%), kukurydza (5%) i ananas (4%). Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni wybierały kurczaka (odpowiednio 18% i 9%), mężczyźni natomiast zdecydowanie częściej niż kobiety wybierali cebulę (odpowiednio 17% i 9%).

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wśród użytkowników panelu on-line Reaktor Opinii w dniach 5-16 stycznia 2017 r. Analizą objęto grupę 1007 internautów w wieku 15-75 lat. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 96 proc. Polaków je pizzę, trzy czwarte co najmniej raz w miesiącu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krystyna
Wcale się temu nie dziwię. pizza z dobrej pizzeri jest idealnym daniem - nic jej nie brakuje - jest elastyczna (można wybierać składniki zależnie od humoru), jest duża, tania, ciepła i smaczna. Łodzianom szczególnie polecam maxipizzę.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry