WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

T-Mobile Polska zyskał 256 tys. abonentów, EBITDA mocno w dół z powodu darmowego roamingu

Play wprowadza opłaty za nadużywanie roamingu i wysyła ostrzegawcze SMS-y

2017-11-10 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Play zapowiedział, że obciąży dodatkowymi opłatami za roaming użytkowników sieci, którzy zbyt często i zbyt długo przebywają za granicą w krajach Unii Europejskiej. Operator wyśle do tych osób ostrzegawcze SMS-y informujące o kosztach w wysokości 0,16 zł za minutę połączeń wykonywanych i 0,05 zł odebranych rozmów.

Play wprowadza opłaty za nadużywanie roamingu i wysyła ostrzegawcze SMS-y

O wprowadzeniu dodatkowych opłat dla niektórych użytkowników korzystających z roamingu na terenie Unii Europejskiej zgodnie z zasadą RLAH (Roaming Like At Home) poinformował w krótkim filmie wideo Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Gruszka przypomniał, że już wcześniej zapowiadał możliwość wprowadzenia dodatkowych kosztów za połączenia roamingowe dla wybranych grup abonentów.

Rzecznik Play powołał się na unijne przepisy pozwalające na wprowadzenie dodatkowych opłat roamingowych dla użytkowników nadużywających ustalonych przez UE zasad Polityki Uczciwego Korzystania, a operator postanowił teraz skorzystać z przysługującego mu prawa.

Gruszka wyjaśnił, że sprawa dotyczy jedynie tych osób, które w ciągu ostatnich 4 miesięcy większość czasu spędzili za granicą w krajach unijnych i w tym czasie korzystali z roamingu w Play. Do takich użytkowników operator rozpoczął wysyłanie SMS-ów ostrzegających o wprowadzeniu dodatkowych opłat.

W treści SMS-a zapowiedziano, że osobom nadużywającym roamingu w ciągu 2 tygodni zostaną naliczone dodatkowe koszty. Chodzi o 0,16 zł/min za wykonane połączenia, 0,05 zł/min za odebrane rozmowy, 0,05 zł za jeden SMS, 0,04 zł za jeden MMS oraz 0,04 zł za 1 MB danych w internecie.

W komunikacie Gruszka podkreślił, że dodatkowe opłaty dotyczą niewielkiej grupy użytkowników sieci. W swoim poprzednim filmie żartobliwie sprecyzował, że wszyscy oni bez trudu zmieściliby się na trybunach stadionu drużyny FC Barcelona.

Kwestia dopłat do roamingu jest coraz częściej poruszana przez polskich operatorów. Zgodę UKE na zastosowanie dopłat otrzymały już Plus i Premium Mobile, a także Virgin Mobile i nc+, ostatnio zaś plany skierowania w tej sprawie wniosku do regulatora ujawnił Orange Polska.

W minionym półroczu spółka Play Communications zanotowała wzrost wpływów operacyjnych do 3,21 mld zł i spadek zysku netto do 57,5 mln zł. Miała 14,48 mln klientów, w tym 8,94 mln abonentów.

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, roaming, Marcin Gruszka

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia