WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W Polsce na smartfonach najchętniej oglądane wiadomości i kabarety, na tabletach programy telewizyjne

Gorący temat

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje siedzibę „Gazety Wyborczej” w Gdańsku

0

76 proc. polskich internautów używa kilku ekranów, najpopularniejszą parą telewizor i smartfon

2017-10-03 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według badania IRCenter 76 procent użytkowników internetu w Polsce korzysta z więcej niż jednego ekranu. Większość respondentów używa drugiego urządzenia podczas oglądania telewizji, zaś najpopularniejszym zestawem jest ekran telewizora i smartfona.

PAP/EPA / SAMSUNG PAP/EPA / SAMSUNG

Badając zjawisko tzw. multiscreeningu, czyli korzystania przez użytkowników z kilku urządzeń i ekranów jednocześnie IRCenter ustalił, że 76 proc. respondentów przyznaje się do ulegania temu trendowi.

Telewizor jest wciąż głównym urządzeniem, które stanowi pierwszy ekran w ramach zachowań multiscreeningowych. Najczęściej wykorzystywaną jednocześnie parą urządzeń jest telewizor i smartfon (44 proc. internautów deklaruje współkorzystanie tego typu) oraz telewizor i komputer stacjonarny bądź laptop (41 proc. wskazań).

Zgodnie z badaniem 77 proc. czynności multiscreeningowych odbywa się podczas oglądania telewizji. Z kolei wśród innych aktywności dokonywanych na drugim ekranie respondenci najczęściej wymieniają komunikację ze znajomymi (41 proc.), korzystanie z platform społecznościowych (40 proc.) oraz gier (25 proc.).

Badanie przeprowadzono wśród uczestników panelu badawczego na reprezentatywnej próbie 1003 internautów. Badanie we wrześniu br.

Autor: ps

Wiecej informacji: IRCenter, multiscreening

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia