WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polska Fundacja Narodowa po zmianie statutu ma promować także historię w kraju. „Fikcja prawna, cele będą partyjne”

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

Polska Fundacja Narodowa rusza z projektem promującym Polskę poza jej granicami

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Polska 100” to nowy projekt mający promować Polskę za granicą, w realizację którego włączyła się Polska Fundacja Narodowa. Rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa dwa lata. Jego ambasadorem został żeglarz Mateusz Kusznierewicz.

Fot. Danuta Matloch / Ministerstwo Kultury Fot. Danuta Matloch / Ministerstwo Kultury

Polska Fundacja Narodowa poinformowała w środę, że jest koordynatorem i sponsorem projektu „Polska 100”. Jest to żeglarski projekt, który ma promować Polskę na świecie i umacniać jej pozytywny wizerunek na arenie międzynarodowej.

W przyszłym roku w rejs po świecie wyruszy jacht o nazwie „Polska 100”, z polską załogą na czele której stanie Mateusz Kusznierewicz. Rejs rozpocznie się latem przyszłego roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zakończy się dwa lata później - w 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem.

Do tych właśnie rocznic nawiązuje nazwa projektu i jachtu - „Polska 100”. Ma ona podkreślać, jak ważne są to dla Polaków jubileusze.

W tym czasie jacht odwiedzi ok. 100 portów na całym świecie, na pięciu kontynentach i przepłynie ponad 40 tys. mil morskich. Ponadto załoga jachtu weźmie w tym okresie udział w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda, Giraglia i Middle Sea Race.

- Polska 100 to program wizerunkowy, który odwołuje się do dobrych stron naszej ojczyzny, poprzez jej związki z morzem, z żeglarstwem, z dokonaniami sportowymi - powiedział na środowej konferencji prof. Piotr Gliński, minister kultury.

Podczas odwiedzin, w poszczególnych portach mają być organizowane różne akcje promocyjne, eventy promujące polską historię, przedsiębiorczość, osiągnięcia i innowacje.

Relacje z rejsu będą zamieszczane w mediach i w internecie. Każdy zainteresowany będzie mógł przeżyć ten rejs „wirtualnie”, zaplanowano też konkursy, w których nagrodą ma być mozliwość odwiedzenia pokładu jachtu.

Organizatorzy „Polska 100” na tym etapie nie podali budżetu, jaki zamierzają przeznaczyć na realizację akcji.

Patronami projektu są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sportu. Wsparcie merytoryczne akcji zapewnia Akademia Morska w Szczecinie oraz Polski Związek Żeglarski. Sam rejs został włączony do rządowego programu „Niepodległa”

Polska Fundacja Narodowa została utworzona w ub.r., głównie w celu promowania Polski na arenie międzynarodowej. Jej działalność finansowana jest przez spółki należące do Skarbu Państwa.

Jej działalność od kilkunastu tygodni jest mocno krytykowana, po tym jak zorganizowała rządową kampanię „Sprawiedliwe Sądy” mającą przekonać społeczeństwo do konieczności reformy sądownictwa.

Ostatnio zmieniono jej statut, wprowadzając nowe zapisy dotyczącej działalności. Teraz PFN ma promować m.in. polską historię i martyrologię. W ocenie ekspertów zmiany te są jedynie fikcją prawną, bo nadal organizacja ta będzie – ich zdaniem – realizować cele partyjne.

Autor: bg

Wiecej informacji: Polska 100, Polska Fundacja Narodowa, Mateusz Kusznierewicz

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia