WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Robert Tekieli wiceszefem Polskiego Radia 24, Krzysztof Gottesman odwołany po zaproszeniu do stacji Jana Hartmana

Polskie Radio 24 zwalnia dziennikarza Macieja Kluczkę trzy dni po zatrudnieniu go

2017-05-18 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dyrekcja Polskiego Radia 24 zdecydowała o rozwiązaniu umowy o pracę z reporterem Maciejem Kluczką, który dołączył do redakcji stacji z początkiem tego tygodnia. W lutym br. Kluczka rozstał się z Radiem Merkury, po tym jak dopytywał w wywiadzie europosła PiS Ryszarda Czarneckiego.

Maciej Kluczka, fot. Polskie Radio 24 Maciej Kluczka, fot. Polskie Radio 24

Maciej Kluczka w poniedziałek poinformował na swoim profilu facebokoowym, że zaczyna pracę jako reporter Polskiego Radia 24. Został w stacji zatrudniony na etacie.

- Do usłyszenia! Z Sejmu, z Pałacu Prezydenckiego, sprzed Trybunału Konstytucyjnego i z Sądu Najwyższego. Z siedziby PiSu na Nowogrodzkiej i Platformy przy Wiejskiej. I ze wszystkich miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego. Tematy najważniejsze nie tylko dla Warszawy, ale całego kraju! - wyliczył. - No to do roboty! Profesjonalnej, reporterskiej roboty! Obiecuję być przede wszystkim dla Słuchaczy, oby mi się udało! - dodał.

Jednak kierownictwo Polskiego Radia 24 podjęło już decyzję o zwolnieniu Macieja Kluczki, umowa z nim zostanie rozwiązana w czwartek lub piątek. Dziennikarzowi wyznaczono jeszcze na czwartek normalne obowiązki, m.in. egzamin na kartę mikrofonową.

Zakończenie współpracy z Kluczką potwierdziła rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk. - Powodów nie podajemy i nie komentujemy - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl.

Pod koniec kwietnia br. zmienił się dyrektor Polskiego Radia 24: Tomasza Kuca zastąpił Paweł Badzio. Natomiast w środę zarząd Polskiego Radia na wicedyrektora stacji powołał Roberta Tekielego, odwołując z tej funkcji Krzysztofa Gottesmana.

Poprzednio Maciej Kluczka pracował w poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia - Radiu Merkury (obecnie zmieniającym nazwę na Radio Poznań). Rozstał się z nią w lutym br., po tym jak w rozmowie z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim zapytał m.in. o wykształcenie jego syna i częste nieobecności polityka na dyżurach poselskich. Kluczka twierdził, że krótko po wywiadzie Czarnecki zadzwonił do niego z pretensjami o te pytania. Potem dziennikarz został odsunięty od rozmów z politykami. Prezes stacji Filip Rdesiński zapewniał, że Kluczka jest na zwolnieniu chorobowym.

Kilka dni potem Maciej Kluczka zrezygnował z pracy w Radiu Merkury. Zaniepokojenie jego sytuacją wyraziły w oświadczeniach zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Filip Rdesiński podkreślał, że chciał, żeby Kluczka dalej pracował w stacji.

Polskie Radio 24 jest nadawane analogowo od września ub.r., przejęło częstotliwości Czwórki. Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. miało 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: tw

Wiecej informacji: Maciej Kluczka, Polskie Radio 24, Polskie Radio

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia