SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie 7 mln widzów oglądało mecz Irlandia-Polska

Średnio 6,8 mln widzów oglądało w Polsacie i Polsacie Sport niedzielny mecz eliminacji do Euro 2016, w którym Polska zremisowała z Irlandią 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.45. Jego widownia w Polsacie wyniosła 5,76 mln osób, a w Polsacie Sport - 1,07 mln. Łączny udział obu stacji w czasie transmisji meczu grupie 4+ wyniósł 39,4 proc., a w 16-49 - 42,87 proc.  - wynika z danych przygotowanych przez Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl.

Polacy w spotkaniu prowadzili od 26. minuty po golu Sławomira Peszki. W pierwszej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry gola dla Irlandczyków strzelił jednak Shane Long. W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio gośćmi Romana Kołtonia byli Dariusz Dziekanowski, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Michał Listkiewicz i Adam Matysek.

Spotkania eliminacyjne do Euro 2016 rozgrywane są od września ub.r. Spośród rozegranych jesienią ub.r. czterech meczów z udziałem biało-czerwonych najwięcej widzów zgromadziło starcie z Niemcami, wygrane przez reprezentację Polski 2:0. W Polsacie i Polsacie Sport mecz ten 11 października ub.r. obejrzało średnio 7,4 mln widzów.

Kolejne spotkanie eliminacyjne Polacy rozegrają 13 czerwca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem biało-czerwonych będzie wówczas Gruzja.

Dołącz do dyskusji: Prawie 7 mln widzów oglądało mecz Irlandia-Polska

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WAW
znając sposób liczenia przez Polsat aż dziw że nie 70 mln
odpowiedź
User
mundial
Brawo. Milion razy wole Polsat Sport od TVP. Albo nawet dwa miliony :)
odpowiedź
User
Pan Kracy
W innym artykule czytałem właśnie, że Polsat wykupił prawa do I ligi, pokazali mecz Polska-Anglia, widac, że starają się zapewnić kibicom jak najlepszą rozrywkę. Liczę na jak najwięcej dobrego sportu u nich, choć już teraz mają naprawdę niezłą ofertę.