WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Żarty z zapowiedzi posła PO do dziennikarzy TVP Info: „Skończycie jak Urban” (wideo)

TVP Info powtarza film dokumentalny „Pucz” przed protestami opozycji ws. zmian w sądownictwie

2017-07-15 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sobotę o godz. 23:50 w TVP Info kolejny raz pokazano film dokumentalny Ewy Świecińskiej „Pucz”. Decyzję podjęto o tym krótko przed emisją. Następna emisja filmu - w niedzielę po południu

TVP Info powtarza film dokumentalny „Pucz” przed protestami opozycji ws. zmian w sądownictwie

Zapowiedzi kolejnej emisji „Puczu” podawano w TVP Info w sobotę po południu i wieczorem. Decyzja o pokazaniu filmu musiała zostać podjęta w piątek wieczorem lub dopiero w sobotę, ponieważ nie wprowadzano odpowiedniej zmiany w programie TVP Info - ani w serwisie internetowym TVP.pl, ani na stronie korporacyjnej, gdzie odnotowywane są wszystkie zmiany w ramówkach stacji TVP.

Następną emisję filmu zaplanowano w TVP Info w niedzielę o godz. 14:00.

W ostatnich dniach w parlamencie uchwalono nowelizację ustawy o KRS oraz zapowiedziano zmiany w przepisach o Sądzie Najwyższym. Obie regulacje zostały ostro skrytykowane przez środowiska opozycyjne. W nocy z piątku na sobotę na teren parlamentu usiłowali wejść działacze Obywateli RP, przed terenem rozstawiono barierki. Na niedzielę po południu zaplanowano dużą demonstrację antyrządową, do której zachęcają m.in. politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Film „Pucz”, trwający 35 minut, opowiada o blokowaniu przez posłów tych dwóch partii mównicy sejmowej na przełomie grudnia ub. i stycznia br. W dokumencie wykorzystano tylko materiały nakręcone wówczas, m.in. przez protestujących posłów i uczestników demonstracji przed Sejmem.

Produkcja, przygotowana przez Ewę Świecińską, pierwszy raz została pokazana w TVP1 i TVP Info w połowie stycznia br. W obu stacjach obejrzało ją 3,34 mln widzów. Film zebrał skrajnie różne oceny wśród publicystów, złożono też na niego skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Telewizja Polska parę razy w ostatnich miesiącach zmieniała ramówki swoich stacji, żeby reagować na bieżące wydarzenia polityczne i społeczne. Na początku października ub.r., w dzień protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, TVP1 pokazała film dokumentalny „Eugenika”, a w lutym ub.r. wyemitowała filmy dokumentalne „TW Bolek” (niedługo po odnalezieniu teczki TW Bolka w mieszkaniu Czesława Kiszczaka) i „Taśmy z Magdalenki”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność TVP Info wynosiła 230,5 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,52 proc.

Autor: tw

Wiecej informacji: Pucz, TVP Info

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia