WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jedynka z największym wzrostem wśród osób z wykształceniem podstawowym, liderem RMF FM

Radio Eska traci udział w rynku, w górę ZET Gold i Radio Pogoda

2017-04-18 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na pozycji lidera słuchalności wśród sieci radiowych w Polsce w najnowszej fali utrzymała się Eska, która zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei liderami wzrostów ex aequo były dwie stacje: ZET Gold i Radio Pogoda.

Radio Eska traci udział w rynku, w górę ZET Gold i Radio Pogoda

W okresie od stycznia do marca 2017 roku udział w rynku sieci radiowej Eska wśród słuchaczy w wieku od 15 do 75 lat wyniósł 6 proc., czyli o 0,7 pkt. proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, jest to wyrównanie uśrednionego trzymiesięcznego wyniku słuchalności tej stacji od przynajmniej 10 lat (taki sam wynik stacja ta osiągnęła w okresie od grudnia ub.r. do lutego br.). Ponadto antena ta zanotowała największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Audytorium 17, skupiające 17 rozgłośni radia publicznego z udziałem wynoszącym 5,5 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Przewaga Eski nad Audytorium 17 zmniejszyła się o 0,9 pkt. proc. do zaledwie 0,5 pkt. proc.

Na ostatniej lokacie podium, z udziałem na poziomie 2,6 proc., uplasowało się RMF MAXXX. Stacja ta miała spadek wynoszący 0,3 pkt. proc.

Czołową piątkę uzupełniają: Złote Przeboje (2,5 proc. udziału; spadek o 0,4 pkt. proc.; przed rokiem stacja ta była trzecia) i Radio Plus (2 proc.; bez zmian).

Największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 0,3 pkt, proc., ex aequo pochwalić się mogły dwie stacje: ZET Gold (1 proc. udziału; 7. lokata) i Radio Pogoda (0,9 proc. udziału; 8. lokata).

Słuchalność sieci radiowych w ostatnich latach (tabela)

Dane o rynku sieci radiowych w ostatnim roku.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Eska, Audytorium 17, ZET Gold, Radio Pogoda, radio track, sieci radiowe

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia