SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rafał Porzeziński poprowadzi late night show w TVP1

W wiosennej ramówce TVP1 znajdzie się program  „Ocaleni” Rafała Porzezińskiego. Będzie to late night show, emitowany przed północą - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Rafał Porzeziński, szef PR I, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Article

W swoim autorskim programie Porzeziński będzie rozmawiać z gośćmi, którzy wyszli z uzależnień, pokonali ciężkie choroby i przeżyli sytuacje graniczne w życiu. W studiu mają pojawić się także znane osoby, które opowiedzą o swoich dramatycznych przeżyciach. Talk-show zostało nazwane roboczo „Ocaleni”.

- Traktuję tę audycję jako misyjny format. Wiele osób prosiło mnie o nowoczesną wersję „Wódko, pozwól żyć” - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP. Program „Wódko, pozwól żyć” prowadziła w TVP Halszka Wasilewska, pomagając rodzinom dotkniętym przez alkoholizm.

Rafał Porzeziński od marca 2016 roku prowadzi w radiowej Jedynce audycję „Twarzą w twarz - Ocaleni” (we wtorki po godz. 20), w której rozmawia z osobami z doświadczeniami wychodzenia z kryzysu, uzależnień i chorób. Late night show w TVP1 ma być tematycznie powiązane z tą audycją. Wcześniej dziennikarz przez ponad dwa lata prowadził „12-ty krok” w TV Republika.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, late night show Rafała Porzezińskiego planowane jest na czwartkowy wieczór, prawdopodobnie przed północą. Show ma być produkowany wewnętrznie przez TVP. Premiera odbędzie się w marcu.

Przez ostatnie dwa lata Rafał Porzeziński był dyrektorem Programu 1 Polskiego Radia. Wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, Radiu ZET, Radiu Kolor, Radiu Józef, Radiu Warszawa oraz Radiu Plus, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Współpracował m.in. z Canal+, Telewizją Polsat, TV Puls i TVP Info. W 2009 roku był wydawcą programu „Koniec Końców” w TVP1, który współprowadził Paweł Kukiz.

Ze stanowiskiem szefa radiowej Jedynki Porzeziński pożegna się w lutym, tłumaczy to „nowymi wyzwaniami zawodowymi”. Szanse na objęcie stanowiska dyrektora PR1 mają Wojciech Reszczyński i Robert Tekieli.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Porzeziński poprowadzi late night show w TVP1

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piotrovvicz
Kiedyś to Jedynka, Dwójka czy Trójka były wręcz zasypane programami publicystycznymi. Później zrobili ohydne posunięcie, przekształcając najpierw TVP3 w Info, a następnie wsadzając tam wszystkie programy z gadającymi głowami. To osłabiło TVP1 i TVP2, które stały sie wrakiem prestiżowej, ogólnotematycznej stacji. Ale teraz widzimy, że to się zmienia. Cieszę się, że audycje publicystyczne oraz reporterskie wracają do głównych anten TVP. Tam powinno być ich miejsce. Nie tylko w Programie Trzecim, ale także w Drugim czy Pierwszym.

Dobrze też, że wzmacnia się pasmo wieczorno-nocne, gdzie brakuje programów realizowanych na żywo. Dwa lata temu był na antenie TVP3 realizowany projekt "Telewizja Nocą", który bardzo przyjemnie mi się oglądało, lecz teraz zniknął bez śladu. Trzeba zawsze pamiętać, że koło północy jest jeszcze niezła widownia i to trzeba wykorzystać tego typu posunięciami. Wątpię aby wszyscy, co wtedy oglądają TV chcieli by wyłącznie oglądać filmy. I dlatego trzeba dać sygnał widzowi że telewizja nie pracuje sztywno od 6:00 do 22:00, ale też wykracza po za te ramy oferując program live na poziomie. Mam nadzieję, że projekt się przyjmie i rozłoży konkurencję na łopatki :)
odpowiedź
User
glupi format
ale glupi program
odpowiedź
User
rurku
3000 klakierów nie próżnuje.
19 7
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Zgrane formaty, mierne twarze, wtórne pomysły....
ZERO pomysłu na tv.
Poza tym...uzależnienia, choroby i dramatyczne przeżycia to przecież domena lewaków :D :D :D
17 12
odpowiedź
User
Tonieja
....Dwa lata temu był na antenie TVP3 realizowany projekt "Telewizja Nocą", który bardzo przyjemnie mi się oglądało, lecz teraz zniknął bez śladu. Trzeba zawsze pamiętać, że koło północy jest jeszcze niezła widownia i to trzeba wykorzystać tego typu posunięciami......


Tego projektu nie znam, natomiast na przełomie lat 80. i 90. emitowany był program "Telewizja nocą", prowadzony przez Aleksandra Małachowskiego i Halinę Miroszową, z reportażami, "w których przedstawiano ludzi, którzy mieli problemy m.in. z alkoholem, z walką z AIDS i innymi chorobami oraz z problemami po wyjściu z zakładu karnego" (Wikipedia)
8 0
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Ale jaja! To lepsze od stołka Bugały w Orlenie! :) Oglądalność na poziomie 0,01%, ale co tam! Stać TVP na takie fanaberie... :)
11 12
odpowiedź
User
dsad
3000 klakierów nie próżnuje.

Widać, że te łapkowane komentarze to z jakiegoś bota. Skoro w najzagorzalszych dyskusjach, gdzie jest po kilkadziesiąt komentarzy, przy komentarzach widnieje moze 100, 150 łapek, a tu nagle 2 tysiące, to nie wierze, że nagle 2 tysiące osób zleciało złapkować w dół. Tyle osób pewnie nawet nie wchodzi na stronę w ciągu doby
21 1
odpowiedź
User
mon
piotrovvicz - w nocy to się śpi albo uprawia się sex, a nie ogląda gów..ną telewizję zwłaszcza TVPiS. Po takiej dawce horroru jaką daje TVPiS to można mieć jedynie koszmary. Po co komu oglądać dołujące programy. Nie dość, że dzięki PiSowi dzień jest paskudny do jeszcze noc chcą zohydzić. Zresztą jak ktoś jest masochistą to nic mu nie przeszkadza.
odpowiedź
User
Gość X
Jego alter ego przechodzi z Radiowej Jedynki, ex dyrektor. Obecnie jest emitowane nie po 23:00, tylko po 20:00 we wtorki, zamieniło się "Twarzą w twarz" z "Tu jest muzyka". "Tu jest muzyka" jest teraz po 23:00.
0 0
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
piotrovvicz - w nocy to się śpi albo uprawia się sex, a nie ogląda gów..ną telewizję zwłaszcza TVPiS. Po takiej dawce horroru jaką daje TVPiS to można mieć jedynie koszmary. Po co komu oglądać dołujące programy. Nie dość, że dzięki PiSowi dzień jest paskudny do jeszcze noc chcą zohydzić. Zresztą jak ktoś jest masochistą to nic mu nie przeszkadza.

Napiszę krótko i merytorycznie: TVP nie jest gów..ną telwizją, nie ma w niej horroru, a programy nie są dołujące, natomiast ty masz wyprawny mózg przez komercję, która wpoiła ci do głowy, że PiS to samo zło, a lewactwo jest zbawieniem dla kraju (swoją drogą, chyba większych masochistów niż odbiorcy mediów komercyjnych trudno gdziekolwiek znaleźć).
Tyle w temacie.
76 10
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing