WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizji WP nadal nie ma w Cyfrowym Polsacie. Dlatego, że obsługuje ją TVN Media?

Gorący temat

Bronisław Wildstein z nagrodą Pan Cogito od Akademickich Klubów Obywatelskich

3

Replay TV na razie bez kanałów Polsatu i TVN. „Jesteśmy otwarci na rozmowy”

2017-03-16 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

UPC Polska aktualizuje dekodery Horizon i udostępnia usługę typu backward EPG - Replay TV. Na razie nie obejmuje jednak kanałów Grup TVN i Polsat. - Jesteśmy otwarci na rozmowy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN

O wdrażanej przez operatora aktualizacji dekoderów Horizon portal Wirtualnemedia.pl informował w zeszłym tygodniu. Oprócz stabilniejszego działania dekodera (do tej pory abonenci narzekali na niefunkcjonalne usługi i jego wolne działanie) aktualizacja oprogramowania Horizona wprowadza nowy interfejs i menu programowe, zintegrowane z nową usługą Replay TV.

Replay TV pozwala na odtwarzanie wybranej pozycji (np. filmu, serialu czy programu) do 27 godzin od emisji w telewizji, bez konieczności ustawienia nagrywania. Klienci UPC mogą oglądać programy w kanałach należących do grup: Telewizja Polska, Telewizja Puls, Discovery Networks, VIMN Polska, Kino Polska, Disney, Turner Broadcasting, Sony (kanały AXN), A+E Networks, BBC, CBS, 4Fun Media i Michał Winnicki Entertainement.

Usługa obejmuje większość stacji dostępnych w ofercie UPC Polska, oprócz stacji należących do Grupy TVN i Grupy Polsat. Abonenci UPC nie obejrzą także wstecz programów na kanałach: ZPR Media (Ósemka TV, Eska TV, Nowa TV, Polo TV), FOX Network Group (FOX, FOX Comedy), nc+ (Ale Kino+, Planete+, Domo+, Kuchnia+, nSport+, MiniMini+, teleToon+), Viasat (Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature), Eleven Sports Network, a także Zoom TV, kanały HBO i Cinemax.

Z usługi Replay TV wyłączone są także pojedyncze kanały Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP3, TVP ABC).

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że chodzi o prawa do kontentu emitowanego na antenie. Usługa backward EPG pozwala odtwarzać daną pozycję programową wielokrotnie, zaś licencja na niektóre cykle i filmy nie obejmuje VoD. Ponadto niektórzy nadawcy wolą udostępniać programy na żądanie w ramach własnych kolekcji VoD.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN ds. digital i rozwoju biznesu, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewnia, że Grupa TVN przygląda się usłudze. - Licencji na backward EPG jeszcze nikomu nie udzieliliśmy. Oczywiście chcemy zapewnić naszym widzom jak najwygodniejszy dostęp do ulubionych programów więc jesteśmy otwarci na rozmowy - wyjaśnia dla Wirtualnemedia.pl Maciej Maciejowski.

Przypomnijmy, że nad własną usługą typu backward EPG pracuje platforma nc+. Trafi ona na dekodery abonentów w IV kwartale br.

Autor: łb

Wiecej informacji: UPC Polska, UPC, Replay TV, UPC Polska, backward EPG, TVN, Polsat, Maciej Maciejowski

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia