WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP pokaże MŚ w lekkiej atletyce

Ringier Axel Springer Polska sprzedał dziennik „Sport” firmie Whizz. „Nikogo nie zwalniamy”

2017-08-02 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Śląski dziennik „Sport” zmienia wydawcę: dotychczasowego Ringier Axel Springer Polska zastąpiła spółka Whizz. - Nie przewidujemy żadnych rewolucji: ani kadrowej, ani żadnej innej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Kulpa z Whizz.

Ringier Axel Springer Polska sprzedał dziennik „Sport” firmie Whizz. „Nikogo nie zwalniamy”

- Cieszymy się, że "Sport" będzie się rozwijał pod okiem nowego właściciela, i że pozostanie ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu w południowych regionach Polski - mówi Marcin Biegluk, dyrektor wydawniczy prasy codziennej w Ringier Axel Springer Polska.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Łukasz Kulpa, odpowiedzialny za komunikację w firmie Whizz, podkreśla, że nowy właściciel nie będzie wprowadzał żadnych gwałtownych zmian w redakcji. - Redaktorem naczelnym pozostaje Andrzej Wasik, nikogo z zespołu nie zwolnimy. Za to zamierzamy wzmocnić redakcję młodymi dziennikarzami - mówi nam Kulpa. Dodaje, że nowy wydawca wkrótce zajmie się za to zmianą i wzmocnieniem strony internetowej „Sportu”.

- Stawiamy sobie za cel rozwój dziennika i uatrakcyjnienie zarówno jego wersji prasowej, jak i (przede wszystkim) odsłony internetowej - uzupełnia Jarosław Matusiak, prezes Whizz. Dodaje, że wydawca będzie chciał jeszcze mocniej postawić na ukazywanie regionalnego oblicza sportu. - Jednocześnie chcemy, by po „Sport” chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, młodzi odbiorcy - dodaje Matusiak.

Ringier Axel Springer Polska wydawał „Sport” od wiosny 2008 roku. Dziennik ukazuje się nieprzerwanie od 72 lat, jest dostępny w województwach śląskim, opolskim oraz dolnośląskim, małopolskim, świętokrzyskim i w większych miastach lubuskiego i podkarpackiego.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Sportu” wynosiła 5 263 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Ringier Axel Springer Polska, dziennik „Sport”, Sport, Whizz

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia