WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Trójka pierwszy raz od 14 lat bez patronatu nad Open’er Festival

RMF FM z największym wzrostem, a Trójka - spadkiem. Rosną Antyradio i Muzo.fm

2017-04-18 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W I kwartale br. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które zanotowało największy wzrost słuchalności w zestawieniu. Z kolei najwięcej straciła Trójka, a taki sam udział zanotowały Radia Maryja i TOK FM - raport Wirtualnemedia.pl.

RMF FM z największym wzrostem, a Trójka - spadkiem. Rosną Antyradio i Muzo.fm

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,8 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,9 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie jest to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 13 proc., po spadku o 0,6 pkt. proc. Tym samym przewaga RMF FM nad Radiem ZET zwiększyła się z 10,3 pkt. proc. do 11,8 pkt. proc.

Na podium znalazła się publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,9 proc., po spadku o 0,2 pkt. proc.

Oczko niżej uplasowała się Trójka z wynikiem na poziomie 7,7 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Pierwszą piątkę zamyka z kolei VOX FM, którego udział w badanym okresie wyniósł 3,8 proc. (spadek o 0,3 pkt. proc.).

Ex aequo na 6. pozycji, z udziałem na poziomie 2,4 proc., znalazły się dwie stacje: Radio Maryja oraz TOK FM, które awansowało z miejsca 7. Udział tej pierwszej zwiększył się o 0,3 pkt. proc., a tej drugiej - o 0,5 pkt. proc.

W przypadku TOK FM jest to już ponowne wyrównanie najwyższego średniego udziału tej stacji w trzymiesięcznych falach słuchalności radia (po raz pierwszy taki wynik antena osiągnęła w czwartym kwartale ub.r.).

Duży wzrost udziału zanotowało również Antyradio - było to 0,4 pkt. proc. do 1,8 proc. udziału. Stacja ta uplasowała się na ósmej pozycji.

12. miejsce z wynikiem na poziomie 0,4 pkt. proc. zanotowało Polskie Radio 24. Stacja ta jest nadawana analogowo od początku września ub.r., gdy przejęła ona częstotliwości wykorzystywane wcześniej przez Czwórkę. Dla porównania, Program IV Polskiego Radia w fali styczeń-marzec 2016 miał 0,5 proc. udziału (stacja ta w zestawieniu była wówczas 11.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM. Radio ZET, Jedynka, Trójka, Radio Maryja, TOK FM, radio track

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia