WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Twitter kupił Smallthought Systems

Serwisy społecznościowe coraz częściej wykorzystywane przez firmy

2010-09-13 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Większość małych i średnich przedsiębiorstw korzysta obecnie z serwisów takich jak LinkedIn, Facebook i Twitter, do promowania swoich produktów i usług.

Serwisy społecznościowe coraz częściej wykorzystywane przez firmy

Z badania przeprowadzonego przez firmę Daryl Willcox Publishing wynika, że 54 proc. małych i średnich przedsiębiorstw wykorzystuje obecnie portale społecznościowe do autopromocji. To dwa razy wyższy wskaźnik niż w grudniu 2009 roku.

35 proc. badanych firm codziennie aktualizuje swoje profile w serwisach typu LinkedIn, Facebook czy Twitter. Co czwarta firma robi to raz na kilka dni, a 17 proc. raz w tygodniu.

Najwięcej firm eksperymentuje ze społecznościowymi mediami za pomocą serwisu LinkedIn (73 proc.), a następnie Facebooka (64 proc.) i Twittera (63 proc.).

Jako najczęstsze przyczyny kierowania się do takich witryn wskazywano na rozpowszechnianie swoich informacji (68 proc.), przyciąganie nowych klientów (63 proc.) oraz zwiększanie świadomości na temat marki (61 proc.).

Z kolei spośród firm, które nie próbują docierać do konsumentów poprzez serwisy społecznościowe, ponad 1/3 stwierdziła, że nie ma na to czasu, a 31 proc. uważa, iż ich klienci nie odwiedzają tego typu stron.

Autor: km

Wiecej informacji: serwis społecznościowy, Daryl Willcox Publishing

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia