WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jerzy Mielewski poprowadzi „The Brain. Genialny umysł”. W jury Anita Sokołowska, Cezary Żak i Mariusz Pudzianowski

W Polsacie startuje "The Brain". Jurorami Pudzianowski, Żak, Sokołowska i Gola

2017-02-16 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wtorek, 7 marca zadebiutuje w Telewizji Polsat "The Brain. Genialny umysł". To talent-show, w którym najbardziej mają się liczyć umysłowe zdolności uczestników.  - W umyśle najbardziej interesuje mnie to, jak on jest powiązany z mózgiem - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dr Mateusz Gola, juror w programie. - I o tym ma być ten program - uzupełnia prowadzący, Jerzy Mielewski.

fot. Jacek Kowalski fot. Jacek Kowalski

Jurorami show są dr Mateusz Gola, aktorzy: Cezar Żak i Anita Sokołowska i sportowiec Mariusz Pudzianowski. Show poprowadzi dziennikarz i komentator Polsatu Sport Jerzy Mielewski, zaś kulisy przygotowań zrelacjonuje aktorka Agnieszka Sienkiewicz.

Ten program zrobił furorę w dziewięciu krajach na świecie m. in. w Rosji, Portugalii, USA, Hiszpanii czy Chinach. Teraz wyemituje go Polsat. W każdym odcinku „The Brain” wystąpi pięć osób o niezwykłych umysłach, które podejmą wyzwania w studiu telewizyjnym. Nagrodę pieniężną zdobędzie tylko jeden uczestnik. O tym, kto wygra zdecydują jurorzy i publiczność. Uczestnicy charakteryzują się m.in. wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym czy rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku.

Każdy z jurorów ma przypisaną rolę. Mariusz Pudzianowski będzie tym, który pozornie stawia na ciało, lecz fascynuje się umysłem. Cezary Żak i Anita Sokołowska jako aktorzy pracują "z pamięcią" i umysłem na co dzień. Dr Mateusz Gola jest specjalistą od funkcjonowania mózgu, na co dzień pracującym w University of California. To on będzie przekładał to, co zobaczą widzowie na język nauki. A zobaczymy rzeczy niezwykłe: ludzi zapamiętujących kolejność ustawienia tysięcy kolorowych tabliczek, potrafiących rozpoznać jednego ze stu dalmatyńczyków na podstawie wybranej łatki na grzbiecie, potrafiących z zawiązanymi oczami przejść przez sieć strumieni laserowego światła czy potrafiących wymienić dowolną ilość cyfr w kolejności podanej przez uczestników.

 - Gdy dostałem propozycję bycia oceniającym w tym programie, niezmiernie się ucieszyłem. To program, w którym nie będę musiał oceniać kolegów po fachu tańczących, pływających, skaczących do wody czy śpiewających. Będę mógł skupić się na umyśle uczestnika i to jest niezwykle interesujące - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Cezary Żak. Dodaje, że dotąd sądził, iż ma dobrą pamięć, ale zmienił zdanie. - Bywało, że grałem w ośmiu spektaklach na raz, do każdego musiałem przyswoić na pamięć kilkadziesiąt stron tekstu. I przyswajałem. Byłem dumny ze swoich umiejętności, dopóki nie zobaczyłem, co potrafią uczestnicy tego show. Jestem przy nich naprawdę malutki.

Dr Mateusz Gola wyjaśnia, że w tym show najbardziej zainteresowali go uczestnicy. - Jako naukowiec automatycznie odczuwam ciekawość, widząc osobę z ponadprzeciętnymi zdolnościami. Próbuję też znaleźć wyjaśnienie, w jaki sposób możliwe jest to, co na pierwszy rzut oka wydaje się  być niemożliwe. Udział w tym programie daje mi szansę  stanięcia oko w oko z takimi ludźmi i zapytania ich, jak robią te wszystkie niesamowite rzeczy.

Sporym zaskoczeniem jest udział w jury "The Brain" Mariusza Pudzianowskiego, człowieka kojarzonego z fizycznością. - Ale siła mięśni nie może istnieć bez motywacji i determinacji płynącej z mózgu. Ludzki umysł jest niezbadany i ogromnie mnie interesuje, jak to z nim jest - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Mariusz Pudzianowski.

Pierwszy sezon „The Brain. Genialny umysł” będzie składał się z ośmiu odcinków. Premierę programu w Polsacie zaplanowano na 7 marca, każdy kolejny odcinek będzie miał premierę we wtorek o godz. 20.00. Format pochodzi z katalogu Endemol Shine Group.

W wiosennej ramówce Polsatu na antenę stacji po kilkunastu latach przerwy powrócił „Idol”. Z nowości kanał pokaże również serial „Niania w wielkim mieście”. Pojawią się też m.in. „Kabaret na żywo 2”, „Twoja twarz brzmi znajomo 7”, siódmy sezon „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, kolejna edycja programu Katarzyny Dowbor „Nasz nowy dom”, „Przyjaciółki 9”, nowe odcinki „Świata wg Kiepskich” czy „Daleko od noszy. Reanimacja”.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w styczniu br. wyniósł 10,71 proc.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: The Brain, The Brain. Genialny umysł, dr Mateusz Gola, Cezar Żak, Anita Sokołowska, Mariusz Pudzianowski

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia