WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

RMF FM najchętniej słuchane w weekendy. Duże spadki Trójki, Jedynki i Radia ZET

2018-02-20 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w weekendy zostaje RMF FM. Stacja ta zanotowała największy wzrost udziału, z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się Trójka, która została wyprzedzona przez Eskę - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

RMF FM najchętniej słuchane w weekendy. Duże spadki Trójki, Jedynki i Radia ZET

Udział RMF FM pod względem słuchania w weekendy w okresie od listopada 2017 roku do stycznia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,8 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się on o 2,4 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 10,7 proc., po spadku o 2,2 pkt. proc.

Na podium znalazła się jeszcze Jedynka, której udział w rynku zmniejszył się o 2,7 pkt. proc. do 7,5 proc.

Z szóstej na czwartą pozycję awansowała sieć Eska (do góry o 1,3 pkt. proc. do 6,9 proc.).

Czołowa piątkę uzupełnia Trójka (- 2,8 pkt. proc. do 6,1 proc.), która przed rokiem była czwarta. PR 3 Polskiego Radia zanotował również największy spadek w zestawieniu.

Warto również zwrócić uwagę na duże wzrosty słuchalności następujących stacji: Radio Plus (2,4 proc. udziału; do góry o 0,7 pkt. proc.), Radio Wawa (2 proc.; + 0,9 pkt. proc.) i Antyradio (1,9 proc.; + 0,6 pkt. proc.).

- Słuchalność weekendowa notuje wysoki poziom, choć nieco niższy, niż w dni powszednie. Ma to związek z dużą słuchalnością radia w pracy. W Polsce słuchanie radia w pracy jest bardzo popularne, co wyróżnia nas na tle wielu innych krajów europejskich - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Wiater, rzecznik prasowy Komitetu Badań Radiowych.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego okresie od listopada 2017 roku do stycznia 2018 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM, Radio ZET, Jedynka, Trójka, Eska, dni powszednie

Komentarze (14) Dodaj komentarz

 1. Współczuję osobom takim jak powyżej które za jedyny cel mają tylko atak na RMF poprzez wewnętrzną zazdrość że ta stacja rządzi i dzieli na polskim rynku radiowym. Na prawdę nie macie nic innego do roboty jak ciągłe wypisywanie komentarzy z atakiem echh naprawdę współczuję

  Ja ja jeszcze bardziej współczuję tym, którzy potrafią tylko współczuć krytykującym RMF FM, a nie mają żadnych merytorycznych argumentów w obronie swojej kochanej stacji radiowej. :) Czasami mam wrażenie, że takie współczucia piszą... pracownicy RMF FM. ;)

  Dzięki znakomitej muzyce, bogatej ofercie programowej oraz rzetelnym i zawsze aktualnym serwisom informacyjnym RMF FM idealnie odpowiada potrzebom słuchaczy w całej Polsce.

  Jeśli znakomita muzyka to dla ciebie mielenie w kółko 150 kawałków powtarzających się od lat, to współczuję tak ograniczonych oczekiwań muzycznych. :) Każdy przeciętny pasjonat muzyki ma w domu tysiące razy bogatszą płytotekę (lub zbiory mp3), niż playlista tego żałosnego pseudoradia. :) A tą bogatą ofertą bardzo mnie rozbawiłeś!

  Oto jest ta "bogata" oferta RMF FM:

  Audycje
  05:30 Wstawaj, szkoda dnia - Przemysław Skowron, Robert Karpowicz
  06:00-06:15 Wstawaj, szkoda dnia o świcie
  08:45-09:00 Wstawaj, szkoda dnia przed 9:00
  09:00 Byle do piątku - Daniel Dyk
  14:00 Lepsza połowa dnia - Jacek Tomkowicz
  18:00 Popołudniowa rozmowa w RMF FM - Marcin Zaborski
  19:00 Poplista Plus - Marcin Jędrych
  19:00-20:00 Poplista - notowanie
  22:45-23:00 Poplista po godzinach
  23:00 Wszystko w temacie - Michał Adamski
  02:00 Dobra nocka - Aleksandra Filipek


  Nie mam więcej pytań... Liczba audycji jest przerażająco duża! :)
  Porównaj sobie tę ubogą ramówkę z ramówką dowolnej ogólnopolskiej lub regionalnej rozgłośni Polskiego Radia, albo z ramówką TOK FM lub Radia Maryja, a zobaczysz, co to znaczy bogata oferta.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia