WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jan Kałucki wrócił z RMF FM do Polskiego Radia, będzie pracował w Trójce

Słuchalność Radia ZET spadła do 12,2 proc., Trójki poniżej 6 proc. "Wyciągniemy wnioski"

2018-02-14 A A A KOMENTARZE: 109 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W okresie od listopada ub.r. do stycznia br. na pozycji zdecydowanego lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności w zestawieniu. Z piątego na czwarte miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę notującą największy spadek w zestawieniu - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Słuchalność Radia ZET spadła do 12,2 proc., Trójki poniżej 6 proc.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od listopada 2017 roku do stycznia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,5 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 1,9 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,2 proc. (udział tej stacji względem fali listopad 2016-styczeń 2017 zmalał o 1,1 pkt. proc.), które zanotowało najniższy wynik słuchalności w historii badania Radio Track. Od maja 2017 roku stacja ma nowego naczelnego - Jarosława Paszkowskiego zastąpił Sławomir Assendi - a we wrześniu zmieniono ramówkę.

Przewaga RMF FM nad Radiem ZET zwiększyła się z 11,3 pkt. proc. do 14,3 pkt. proc. - Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, tym bardziej, że zarówno lato, jak i jesień ubiegłego roku to okres systematycznego wzrostu. Przyglądamy się dokładnie skąd ta zmiana i wyciągniemy wnioski - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kozieł, rzecznik prasowa Eurozetu.

Podium uzupełnia publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 7,3 proc., po spadku o 1,8 pkt. proc. Jak już informowaliśmy dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Rafał Porzeziński, z końcem stycznia zrezygnował kierowania anteną.

Z piątego na czwarte miejsce awansowała Eska - najwyżej będąca w rankingu sieć radiowa. Jej udział w rynku wyniósł 7,1 proc., po wzroście o 0,9 pkt. proc.

Na piątą lokatę spadła Trójka z wynikiem na poziomie 5,9 proc. (jest to najniższy wynik słuchalności tej stacji od 2007 roku). Udział PR 3 poszedł w dół o 2,2 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Wysoki wzrost, wynoszący 0,6 pkt. proc., zanotowała stacja RMF MAXXX, której wynik zwiększył się do 3,2 proc. Znaczący wzrost osiągnęły również Złote Przeboje - do góry o 0,4 pkt. proc. do 2,9 proc.

Na 16. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w okresie od listopada ub.r. do stycznia br. wyniósł 0,9 proc., czyli 0,2 pkt. proc. więcej względem ZET Gold z analogicznego okresu rok wcześniej.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

 

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: RMF FM, Radio ZET, Eska, Jedynka, Trójka, radio track

Komentarze (109) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia