WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Orleański poprowadzi „The Wall. Wygraj marzenia”

„Sonda 2” jesienią przechodzi do TVP1. „Budujemy antenę złożoną z treści premium”

2017-08-18 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od września program popularnonaukowy „Sonda 2” Tomasza Rożka, który w ubiegłym roku zadebiutował w Dwójce, trafi na antenę TVP1 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium, a „Sonda 2” zyska w TVP1 nowy oddech - tłumaczy Mateusz Matyszkowicz, szef Jedynki.

dr Tomasz Rożek, prowadzący „Sondę 2”, fot. TVP dr Tomasz Rożek, prowadzący „Sondę 2”, fot. TVP

Przeniesienie „Sondy 2” jest elementem przyjętej przez kierownictwo Jedynki strategii - profilowania TVP1 w kierunku anteny premium. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, premierowe odcinki czwartego sezonu programu dr Tomasza Rożka będą emitowane teraz w każdą niedzielę około godz. 15.00.

- Naturalnym miejscem dla „Sondy 2” jest Jedynka. Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium. „Sonda 2” zyska w TVP1 nowy oddech - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1, pytany o przeniesienie „Sondy 2” do Jedynki.

Docelowo „Sonda 2” ma być formą bardziej dokumentalną niż studyjną, ale zmiany będą wprowadzane ewolucyjnie. - Przez ewolucję dążymy do jak najwyższej jakości - tłumaczy nam dr Tomasz Rożek, autor i prowadzący program.

Zdjęcia do pierwszej transzy nowej odsłony startują w przyszłym tygodniu, a scenariusze są już gotowe. Czwarta seria trafi na antenę TVP1 we wrześniu i będzie liczyła 14 odcinków.

W pierwszych odcinkach Rożek i jego goście opowiedzą widzom m.in. o najstarszych drzewach w Polsce, o polskich górach i geologii, a także o impulsach elektrycznych w ciele człowieka. Zespół „Sondy 2” przygotuje także odcinek o mitach w medycynie, opowiadając np. o polewaniu ran wodą utlenioną lub połykaniu drażetek z witaminą C podczas przeziębienia. W nowym sezonie pojawią się również tematy związane z zapachem, wirusami komputerowymi, atmosferą i wiatrem.

„Sonda 2” w dalszym ciągu jest produkowana wewnętrznie przez Telewizję Polską. Autorami scenariuszy są nadal dr Tomasz Rożek i Michał Majak.

Wiosną program „Sonda 2” pokazywany był na antenie TVP2 w niedziele o godz. 14.35 (tuż po popularnym teleturnieju „Familiada”). Średnia widownia premierowych odcinków trzeciej edycji audycji w okresie od 5 marca do 11 czerwca br. wyniosła 550 tys. osób, co przełożyło się na 6,29 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 3,95 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 5,14 proc. w grupie 16-59.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 10,14 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Sonda 2, TVP1, Tomasz Rożek, Mateusz Matyszkowicz, Jedynka, TVP2

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia