WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w sierpniu. TVP Info z największym wzrostem

Spadają rynkowe udziały czołowych stacji dokumentalnych, Fokus i TVP Historia najchętniej oglądane

2017-09-13 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sierpniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mógł Canal+ Discovery, a na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature.

<!-- 0.2413s -->

Udział kanału Fokus TV w sierpniu 2017 roku wyniósł 0,80 proc., po spadku względem sierpnia 2016 roku o 13,04 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,53 proc., po spadku o 8,62 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,46 proc., po stracie udziału w porównaniu do sierpnia ub.r. wynoszącej 14,81 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w sierpniu br. wyniósł 0,04 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł Canal+ Discovery, którego wynik się podwoił. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu wzrósł do 0,02 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature, który w rankingu spadł z lokaty 19. na 21. Jego udział, po stracie o 42,86 proc., wyniósł 0,04 proc.

W grupie komercyjnej w sierpniu 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,81 proc., po spadku o 25,69 proc.

Drugi był Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,53 proc. (zmniejszył się on o 32,91 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,43 proc.; w dół o 14 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał Adventure, którego średni wynik się podwoił do 0,02 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu też znalazł się kanał Polsat Viasat Nature - jego strata wyniosła 66,67 proc. do 0,01 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fokus TV, TVP Historia, Discovery Channel, kanał dokumentalny

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia