WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP Info na początku 2018 roku zmieni oprawę, nowe studio wspólnie z „Wiadomościami”

Piotr Gliński: „Szkło kontaktowe” dzieli Polaków i sieje nienawiść, „W tyle wizji” delikatniejsze i oparte na humorze

2017-10-19 A A A KOMENTARZE: 82 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński ocenił, że „Szkło kontaktowe” w TVN24 ma na celu dzielenie Polaków i wzbudzanie w nich nienawiści. Natomiast „W tyle wizji” w TVP Info jego zdaniem jest delikatniejsze i w większym stopniu oparte na humorze.

Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego

W rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM minister Piotr Gliński był pytany m.in. o niektóre programy informacyjne i publicystyczne Telewizji Polskiej. Gliński zwrócił uwagę, że do przejęcia władzy przez PiS w mediach dominował tzw. przemysł pogardy wymierzony w środowiska prawicowe i konserwatywne. Za to Robert Mazurek ocenił, że obecny przekaz „Wiadomości” i TVP Info jest bardziej zmanipulowany niż w „Faktach” TVN „w najgorszych czasach”.

- Zupełnie inna forma. Tutaj jest ta forma, którą pan nazywa formą paździerzową (Robert Mazurek w rubryce prowadzonej wspólnie z Igorem Zalewskim w tygodniku „Sieci” wielokrotnie określał Telewizję Polską jako TV Paździerz - przyp.red.) - często się zdarza, tak to prawda. A tam z kolei mamy taki teflonowy, obłudny cynizm - skomentował Piotr Gliński.

Jako przykład podał program satyryczny „Szkło kontaktowe”, emitowany w TVN24 od 12 lat. - Cóż to za program? Po co on powstał? - zapytał minister kultury. - Tylko i wyłącznie po to, żeby ludzie się nienawidzili w Polsce. Po co to? Jakby pan przeanalizował te głosy ludzi tam dzwoniących, którzy są właśnie podburzani przez prowadzących, żeby tak dzwonili, żeby te rzeczy opowiadali, wypluwali z siebie te emocje. Po co to? Tylko po to, żeby Polaków dzielić i zmuszać w jakimś sensie, formatować do nienawiści - ocenił Piotr Gliński.

Robert Mazurek zwrócił uwagę, że na podobnych zasadach jest oparty program „W tyle wizji”, od wiosny ub.r. nadawany w TVP Info.

- Widzę różnicę pomiędzy tymi dwoma programami, ale być może jestem niesprawiedliwy i subiektywny - odpowiedział minister kultury. Po co w takim razie powstało „W tyle wizji”? - Żeby bronić racji tych ludzi, którzy przez całe lata byli wykluczani. Moim zdaniem jest bardziej delikatne i operujące na humorze, a nie nienawiści - ocenił.

Skrytykował też tezę, że „ten przemysł pogardy nie funkcjonował w polskich mediach od kilkunastu lat, gdy moja strona sporu politycznego nie miała jeszcze swoich mediów”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszych trzech kwartałach br. TVN24 miał 276 465 widzów średniej oglądalności minutowej i 4,43 proc. udziału w rynku oglądalności, a TVP Info - 238 762 widzów i 3,84 proc. udziału.

W poniższym nagraniu wątek „Szkła kontaktowego” i „W tyle wizji” pojawia się na wysokości 24:30 minuty.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Piotr Gliński, Szkło kontaktowe, TVN24, W tyle wizji, TVP Info

Komentarze (82) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia