WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maria Przełomiec: władze TVP pogratulowały mi wywiadu z rosyjskim ministrem, przeprosin nie było (wideo)

Telewizja Polska rozstaje się z producentem z TAI, który po wywiadzie przeprosił rosyjskie ministerstwo

2016-01-30 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska za porozumieniem stron rozwiązała umowa o pracę z Markiem Czunkiewiczem, producentem z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który wysłał pismo z przeprosinami do rosyjskiego Ministerstwa Kultury po wywiadzie szefa resortu w programie „Studio Wschód” w TVP Info.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula

Z rosyjskim ministrem kultury Władimirem Medinskim w środę w „Studiu Wschód” rozmawiała Maria Przełomiec. Pod koniec wywiadu stwierdziła, że radziecki generał Iwan Czerniachowski, którego pomnik w miejscowości Pieniężno zdemontowano jesienią ub.r., jest odpowiedzialny za śmierć jej dziadka służącego w Armii Krajowej. Wyraźnie zaskoczony Medinski nie miał już czasu w programie, żeby szerzej się do tego odnieść.


Cały program w lepszej jakości można obejrzeć pod tym adresem na stronie VoD.TVP.pl

W piątek serwis Lenta.ru poinformował, że Marek Czunkiewicz wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo z przeprosinami za zachowanie Marii Przełomiec podczas wywiadu. - Przygotowaliśmy się do programu jak najlepiej i w dobrej wierze. Niestety jest jeszcze ludzka słabość, na którą nie mamy wpływu. Ta sytuacja będzie okazją do zmiany podejścia do niektórych naszych działań - stwierdził Czunkiewicz.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis podkreślił, że pismo nie jest oficjalnym stanowiskiem Telewizji Polskiej, i poprosił Marka Czunkiewicza o wyjaśnienia.

W piątek wieczorem Telewizja Polska poinformowała, że z Czunkiewiczem rozwiązano za porozumieniem stron umowę o pracę.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja Polska, Telewizyjna Agencja Informacyjna, Studio Wschód

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia