WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maria Przełomiec: władze TVP pogratulowały mi wywiadu z rosyjskim ministrem, przeprosin nie było (wideo)

Telewizja Polska rozstaje się z producentem z TAI, który po wywiadzie przeprosił rosyjskie ministerstwo

2016-01-30 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska za porozumieniem stron rozwiązała umowa o pracę z Markiem Czunkiewiczem, producentem z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który wysłał pismo z przeprosinami do rosyjskiego Ministerstwa Kultury po wywiadzie szefa resortu w programie „Studio Wschód” w TVP Info.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula

Z rosyjskim ministrem kultury Władimirem Medinskim w środę w „Studiu Wschód” rozmawiała Maria Przełomiec. Pod koniec wywiadu stwierdziła, że radziecki generał Iwan Czerniachowski, którego pomnik w miejscowości Pieniężno zdemontowano jesienią ub.r., jest odpowiedzialny za śmierć jej dziadka służącego w Armii Krajowej. Wyraźnie zaskoczony Medinski nie miał już czasu w programie, żeby szerzej się do tego odnieść.


Cały program w lepszej jakości można obejrzeć pod tym adresem na stronie VoD.TVP.pl

W piątek serwis Lenta.ru poinformował, że Marek Czunkiewicz wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo z przeprosinami za zachowanie Marii Przełomiec podczas wywiadu. - Przygotowaliśmy się do programu jak najlepiej i w dobrej wierze. Niestety jest jeszcze ludzka słabość, na którą nie mamy wpływu. Ta sytuacja będzie okazją do zmiany podejścia do niektórych naszych działań - stwierdził Czunkiewicz.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis podkreślił, że pismo nie jest oficjalnym stanowiskiem Telewizji Polskiej, i poprosił Marka Czunkiewicza o wyjaśnienia.

W piątek wieczorem Telewizja Polska poinformowała, że z Czunkiewiczem rozwiązano za porozumieniem stron umowę o pracę.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja Polska, Telewizyjna Agencja Informacyjna, Studio Wschód

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej