WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wątki znane z otomańskich i tureckich legend w pierwszym tureckim serialu Netfliksa

"The Witcher" - nowy serial Netfliksa. Wiedźmin walczy o prawdę

2017-05-30 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Netflix ujawnił oficjalny opis serialu o Wiedźminie oparty na cyklu książek fantasy Andrzeja Sapkowskiego.

Produkcja, pod angielskim tytułem "The Witcher" zrealizowana będzie na podstawie ośmiu tomów "Sagi o wiedźminie". - W serialu niekonwencjonalna rodzina jednoczy się, by walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie - czytamy w opisie na stronie Netfliksa. Data premiery nie jest jeszcze znana. Nie wiemy też nic o obsadzie.

Przypomnijmy, że Andrzej Sapkowski będzie zaangażowany w projekt w roli konsultanta.

- Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat - mówi pisarz. - Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Współtwórcą będzie także Tomasz Bagiński. Twórca nominowanej do Oscara "Katedry", a także Sean Daniel (The Expanse), Jason Brown (The Expanse) i Jarosław Sawko z firmy Platige Image (zajmują się efektami specjalnymi) będą producentami wykonawczymi. Bagiński ponadto ma być reżyserem co najmniej jednego odcinka w sezonie.

"Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".

Netflix ma ponad 100 mln klientów na całym świecie, którzy mają dostęp do wszystkich jej własnych produkcji. Przychody platformy w I kwartale br. wynosiły 2,64 mld dolarów, a zysk netto - 178 mln dolarów.

Autor: pr / zp / megafon

Wiecej informacji: The Witcher, Netflix, Wiedźmin

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia