WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP Info bez „Czterech stron”, „24 minut”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Istoty” i trzech programów o zagranicy, zostaje „Studio Wschód”

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Michał Rachoń w „Minęła 20” w TVP Info wylał napój Tiger (wideo)

2017-08-09 A A A KOMENTARZE: 77 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń na początku środowego wydania „Minęła 20” demonstracyjnie wylał na podłogę puszkę napoju Tiger (produkowanego przez Maspex Wadowice). To sprzeciw wobec krytykowanej reklamy napoju nawiązującej do Powstania Warszawskiego.

Michał Rachoń, fot. TVP Info Michał Rachoń, fot. TVP Info

Grafika zamieszczona 1 sierpnia na instagramowym profilu Tigera pokazywała wyciągnięty środkowy palec oraz napisy: „1 sierpnia dzień pamięci” oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”.

Na wpis zwrócono uwagę w środę na Twitterze, skrytykowało go wielu użytkowników, m.in. dziennikarzy. Firma Maspex szybko usunęła tę grafikę i przeprosiła za jej publikację. Odpowiedzialna za komunikację Tigera na Instagramie agencja J. Walter Thompson Group Poland też przeprosiła i poinformowała, że pożegnała się z osobami odpowiedzianymi za ten wpis. Dodatkowo Maspex przekazał 500 tys. zł na rzecz inicjatywy „Pomoc dla Powstańców”.

Na początku środowego wydania „Minęła 20” Michał Rachoń pokazał usuniętą grafikę promującą Tigera oraz przypomniał, że w Powstaniu Warszawskim zginęły setki tysięcy Polaków. Następnie otworzył puszkę napoju (zapewne Tigera, nie było widać dokładnie oznaczeń na puszce) i demonstracyjnie wylał jej zawartość na podłogę, po czym zgniótł i wyrzucił za siebie.

Na twitterowym profilu TVP Info nagranie tej sytuacji oznaczono tagiem #NiePijeTigera.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,94 mln widzów.

Autor: tw

Wiecej informacji: Michał Rachoń, TVP Info, Tiger

Komentarze (77) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia