WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM i „Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczymi mediami, Wirtualnemedia.pl w czołówce portali

TVN szykuje show o hipnozie. Polska wersja „You’re back in the room” wiosną

2017-10-27 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Stacja TVN rozpoczęła prace nad zupełnie nowym programem rozrywkowym, w którym zahipnotyzowani uczestnicy zawalczą o nagrody pieniężne. Show oparty o brytyjski format „You’re back in the room” reżyseruje Wojciech Iwański, a produkuje ATM Grupa. Właśnie trwają poszukiwania uczestników do projektu. Program prawdopodobnie trafi do wiosennej ramówki stacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

TVN szykuje show o hipnozie. Polska wersja „You’re back in the room” wiosną

Jest to pierwszy tego typu program w Polsce, w którym zahipnotyzowani ludzie będą mogli wygrać nagrody pieniężne. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, niezatytułowany jeszcze show TVN oparty jest na licencji formatu „You’re back in the room”, należącego do BBC.

Format zadebiutował w 2015 roku i do tej pory powstało kilka edycji m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Kolumbii, USA, Słowenii, Nowej Zelandii czy Francji. Program jest dobrze przyjmowany przez widzów, dlatego na 2018 rok szykowane są kolejne lokalne wersje.

W każdym odcinku występuje drużyna składająca się z 4-5 uczestników, którzy zostają wprowadzeni w stan hipnotyczny. Hipnotyzer nadaje każdemu z nich inną rolę, np. tancerza tango, gimnastyczkę artystyczną czy ukrywającego się uciekiniera z więzienia. Zgromadzona w studiu widownia obserwuje jak nieświadomi uczestnicy wypełniają zadania indywidualne i zbiorowe oraz nieświadomie wcielają się w role.

Reżyserem nowego projektu TVN jest Wojciech Iwański, a uczestników w stan hipnozy wprowadzi hipnoterapeuta Artur Makieła. Program będzie miał prowadzącego, ale z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że jeszcze nie został on wybrany. Producentem programu jest ATM Grupa.

Już trwają poszukiwania uczestników do projektu, którzy poddawani są różnym testom oraz grom i zabawom. - Jesteśmy już po pierwszych castingach i mamy rewelacyjne doświadczenia. Kolejnych uczestników będziemy szukać w najbliższą sobotę i niedzielę w Warszawie w siedzibie ATM Grupy przy ul. Wał Miedzeszyński 384. Castingi będą się odbywać również w innych miastach Polski - tłumaczy Wojciech Iwański.

Artur Makieła zapewnia, że hipnoza jest absolutnie bezpiecznym stanem dla człowieka. - Hipnoza ma kilka swoich odsłon. Z jednej strony posiada ona odsłonę terapeutyczną, kiedy jest bardzo pomocna aby zarządzać swoimi własnymi emocjami. Zjawisko to ma też swoją drugą odsłonę, będąc niezwykle piękną, śmieszną, rozrywkową i radosną. Jest to tak zwana hipnoza sceniczna, czyli prezentowanie zjawisk i tego co się dzieje w naszych umysłach w wariancie rozrywkowym - komentuje Makieła.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że program prawdopodobnie trafi do wiosennej ramówki TVN.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 9,79 proc.

Autor: mk / łb

Wiecej informacji: TVN, ATM Grupa, hipnoza, You’re back in the room

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia