SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zadowolona z TVP GO. Będą kolejne kanały wirtualne

Od niedawna w aplikacji mobilnej TVP GO są dostępne kanały wirtualne Jak oni kłamią, Reset, ŚDM i Polskie Biesiady. Telewizja Polska nie zamierza na tym poprzestać. - TVP będzie wprowadzała dodatkowe serwisy w zależności od zapotrzebowania repertuarowego - informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Na początku lutego 2022 roku pojawiła się aplikacja HbbTV TVP GO. Mogą z niej korzystać odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej z aktywną funkcją HbbTV i telewizorami podłączonymi do internetu. Kilka tygodni później Telewizja Polska udostępniła mobilną aplikację TVP GO. Do niedawna za jej pośrednictwem można było oglądać: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Sport, TVP World, Belsat, TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, Alfa TVP, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, Perszyj i 16 wersji TVP3.

W październiku 2022 roku nadawca publiczny odświeżył aplikację TVP VOD, która poza urządzeniami mobilnymi i HbbTV, jest też dostępna za pośrednictwem przeglądarek internetowych komputerów i telewizorów Smart TV. Na początku czerwca do treści wideo na żądanie w tej aplikacji dołączyły kanały linearne TVP. Tym samym Telewizja Polska dysponuje dwoma bardzo podobnymi aplikacjami. TVP GO wyróżnia funkcja catch up TV (możliwość cofania programów na poszczególnych kanałach do tygodnia) i kanały wirtualne, które działają tylko w mobilnej wersji aplikacji TVP GO.

„Okolicznościowe serwisy specjalne, niebędące streamingiem”

Do dyspozycji użytkowników aplikacji na telefonach są: Jak oni kłamią (emitowany w pętli program TVP Info z taką samą nazwą, krytykujący TVN), Reset  (także emitowany w pętli cykl dokumentalny Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, poświęcony relacjom europejskich polityków z prezydentem Rosji Władimirem Putinem), ŚDM (materiały dotyczące zakończonych niedawno Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, archiwalne nagrania z tych spotkań, programy katolickie dla młodzieży i homilie Jana Pawła II), Polskie Biesiady (koncerty plenerowe z archiwum TVP, z udziałem m.in. Sławomira, Łukasza Zagrobelnego, Rafała Brzozowskiego czy zespołu Golec uOrkiestra).

Kanały wirtualne zostały umieszczone w TVP GO tuż obok zwyczajnych stacji naziemnych. Zaraz za TVP Sport i jednocześnie przed stacjami Belsat, TVP Kobieta, TVP Dokument czy TVP Nauka. Skąd taka inicjatywa? Czy TVP inspirowała się darmowymi kanałami streamingowymi FAST, które często puszczają w pętli jeden program czy serial? -  W związku z rozwojem aplikacji mobilnej TVP GO, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, Telewizja Polska systematycznie wdraża jej nowe funkcjonalności. Użytkownicy mają możliwość oglądania kanałów TVP na żywo, odtwarzania od początku trwających już audycji, a także zatrzymywania i wznawiania programów wyemitowanych w ciągu ostatnich 7 dni. W TVP GO pojawiają się także okolicznościowe serwisy specjalne, niebędące streamingiem, działające na zasadzie oglądania treści w miejscu i czasie wybranym przez użytkownika  - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Czy powstaną kolejne kanały wirtualne? - Dzięki serwisom specjalnym w aplikacji TVP GO, takim jak: Światowe Dni Młodzieży, Opole BIS, Biesiady BIS – widzowie mogą w jednym miejscu znaleźć materiały dotyczące wybranych, cieszących się popularnością, widowisk i programów TVP. TVP będzie wprowadzała dodatkowe serwisy w zależności od zapotrzebowania repertuarowego – odpowiada nadawca publiczny. Nie zdradza czy „serwisy specjalne” trafią do wersji HbbTV TVP GO i aplikacji TVP VOD.

Ile osób korzysta z TVP GO?

Telewizja Polska nie informuje ile osób korzysta z aplikacji TVP GO i jak to się zmieniało od czasu jej uruchomienia. W czerwcu nadawca publiczny chwalił się dobrymi wynikami niedziałającego już kanału Opole Bis. - Znakomitymi wynikami może pochwalić się także nowy kanał Opole Bis dostępny w TVP GO, który w tym czasie zanotował 22 tys. odtworzeń i był piątym najczęściej oglądanym kanałem w aplikacji. Sukcesem okazał się też specjalny konkurs na najlepsze życzenia z okazji jubileuszu opolskiego festiwalu, przygotowany dla użytkowników aplikacji mobilnej TVP GO, na który nadesłano aż 5 tys. wypełnionych formularzy z życzeniami – informowało wówczas biuro prasowe Telewizji Polskiej. 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w aplikacji TVP Go odtwarzany był w sumie przez 58 tys. użytkowników.

Z danych dostępnych w sklepie Google Play wynika, że największą popularnością spośród aplikacji nadawcy publicznego cieszą się TVP Sport i TVP VOD, które pobrano ponad milion razy. TVP GO i TVP Info mogą się pochwalić ponad 100 tysiącami pobrań. Słabiej radzą sobie: TVP World i SwipeTo (ponad 10 tys.), TVP Wilno (ponad 5 tys.) i TVP Polonia (ponad 1 tys.).

Dołącz do dyskusji: TVP zadowolona z TVP GO. Będą kolejne kanały wirtualne

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVPiS
„od zapotrzebowania repertuarowego” ???

Raczej od doraźnego interesu politycznego/wyborczego.

Na szczęście większość emeryckiej widowni i tak nie potrafi korzystać z tego rodzaju nowinek technicznych jak TVP GO.
odpowiedź
User
fgh
TVP zawsze najlepsza. Kochamy was za wszystkie programy.
odpowiedź
User
Leon Zawodowiec
Bardzo dobra aplikacja, wszystko działa bez zarzutu. Szkoda że konkurencja nie idzie tą drogą tylko każą płacić albo walą masę reklam.
odpowiedź