WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizja Polska ukarała pracownika, który odrzucił spot „Naszego Dziennika” krytykujący gender i homoseksualizm

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

0

Telewizja Polska szuka podmiotu, który będzie walczył z kradzieżą jej produkcji w internecie

2017-06-16 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska szuka w przetargu firmy, która zajmie się na jej zlecenie wykrywaniem i przeciwdziałaniem nielegalnej eksploatacji i udostępnianiu w internecie produkcji tv, do których prawa autorskie przysługują TVP lub do których nadawca ten jest uprawniony. Zwycięska firma będzie pracować dla spółki przez rok.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula

Wybrana w przetargu firma będzie na zlecenie TVP monitorować polskojęzyczne strony internetowe, by wykrywać i zgłaszać nadawcy nielegalne rozpowszechnianie audycji telewizyjnych (w tym filmów i seriali) oraz nadań programów telewizyjnych pozostających pod ochroną ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., do których prawa przysługują TVP lub w stosunku, do których TVP jest uprawniona do podejmowania takich działań na podstawie umów z podmiotami uprawnionymi.

Do zadań tej firmy należeć będzie m.in. wyszukiwanie i usuwanie linków w wynikach wyszukiwarki Google (wyszukiwanie linków do serwisów telewizyjnych nielegalnie udostępniających sygnał programów TVP, linków do kin online nielegalnie udostępniających audycje itp.), wyszukiwanie i zgłaszanie do usunięcia nielegalnych plików w serwisie Chomikuj.pl, wykrywanie nielegalnie rozpowszechnianych audycji na polskojęzycznych hostingach plików oraz sporządzanie i wysyłanie odpowiednich zawiadomień, podejmowanie działań mających na celu zaprzestanie naruszeń przez serwisy telewizyjne nielegalnie udostępniające sygnał programów TVP, monitorowanie audycji zamieszczanych na serwisie Youtube poza oficjalnymi kanałami Telewizji Polskiej itp.

Zwycięzca przetargu trwającego do 19 czerwca br. będzie pracować dla TVP przez rok od momentu zawarcia umowy.

Jak już informowaliśmy w nowej wersji serwisu VoD Telewizji Polskiej - który został uruchomiony kilka dni temu - jest dostępnych znacznie więcej niż poprzednio znanych seriali nadawcy sprzed wielu lat. Pojawiły się m.in. „Stawiam na Tolka Banana”, „Daleko od szosy” i „Przygody psa cywila”.

- Staramy się je przybliżyć widzom. Przy czym ograniczeniem w bezpłatnym udostępnianiu są istniejące i obowiązujące nas umowy - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl w ubiegłym tygodniu Jakub Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych w Telewizji Polskiej.

W serwisie można też oglądać produkcje TVP sprzed kilku czy kilkunastu lat. Są to zarówno seriale: polskie (m.in. „Pitbul”, „Oficer”, „Glina”, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Strażacy”) i zagraniczne (m.in. „Wspaniałe stulecie” i „Dr Quinn”), jak też programy o różnej tematyce: publicystycznej i reporterskiej (m.in. „Niepokonani”, „Misja specjalna”, „Mówisz Mosz”, „Tomasz Lis na żywo”), kulturalnej (m.in. „Hala Odlotów”, „Co Ty wiesz o filozofii?”, „Ring” i „Łosskot!”) oraz rozrywkowej (m.in. różne talent-show i programy z kabaretami).

Według badania Gemius/PBI w marcu br. serwis VoD.TVP.pl zanotował 2,61 mln realnych użytkowników, 33,66 mln odsłon oraz 2 godziny i 47:25 minuty średniego czasu korzystania przez użytkownika.

Autor: bg

Wiecej informacji: Telewizja Polska, piractwo, kradzież

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia