WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVN24 i TVP Info tracą, a Polsat News zyskuje

TVP szuka pieniędzy, sprzeda siedzibę "Wiadomości" i TVP Info

2012-04-05 A A A KOMENTARZE: 34 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował, że redakcje programów informacyjnych przeniesione zostaną z budynków w rejonie pl. Powstańców Warszawy do siedziby głównej TVP przy ul. Woronicza 17. Stanie się to jednak najwcześniej za trzy lata.

TVP szuka pieniędzy, sprzeda siedzibę

O przeprowadzce redakcji “Wiadomości”, “Panoramy”, TVP Info oraz TVP Warszawa mówiło się już od wielu lat, ale żaden poprzedni zarząd TVP się to nie zdecydował. Teraz klamka zapadła. Powodem tej decyzji jest nie najlepszy stan budynków TVP w centrum Warszawy. - Z analizy wynika, że obiekty te nie spełniają obecnie niezbędnych wymogów, a ich gruntowna modernizacja nie jest uzasadniona zarówno ze względów ekonomicznych, jak i technicznych - głosi komunikat TVP.

Jak podaje TVP, przeniesienie jednostek telewizji publicznej zlokalizowanych w rejonie pl. Powstańców Warszawy będzie wymagało nakładów inwestycyjnych i modernizacji już istniejących obiektów przy ul. Woronicza 17. - Niewykluczone jest postawienie nowego budynku, ale nie mówimy o dużym obiekcie, może to być np. pawilon - usłyszeliśmy od pracownika TVP.

>>> Prezes TVP: poniżej 150 mln zł z abonamentu, koniec ośrodków regionalnych

Zarząd zlecił w środę prowadzenie dalszych prac w celu przygotowania koncepcji całej operacji. - Zakończy się ona nie wcześniej niż za trzy lata - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

TVP po przeprowadzce będzie chciała sprzedać należące do niej budynki przy pl. Powstańców Warszawy. - Liczymy, że środki z ich sprzedaży w znacznej mierze pokryją koszta modernizacji obiektów przy ul. Woronicza - dodaje Stempień-Rogalińska.

>>> “Wiadomości” straciły 800 tys. widzów a “Fakty” 400 tys.

Budynki w rejonie pl. Powstańców Warszawy przypisane są dwóm adresom, ale stanowią funkcjonalną całość. Powstały w latach 1912-1914 według projektu Franciszka Lilpopa i Karola Jankowskiego jako siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu. Zniszczone w czasie II wojny światowej zostały nadbudowane i przebudowane w latach 1947-1949; siedzibą TVP są od 1949 r. Mają sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną.

Do gruntu, na którym są pobudowane, TVP ma prawo wieczystego użytkowania. Budynki nie znajdują się w ewidencji zabytków. Sąsiadują z Prudentialem - najwyższym przedwojennym budynkiem stolicy, który przechodzi właśnie gruntowny remont.

Obecnie w budynkach przy Jasnej i Moniuszki mieści się m.in. TVP Info, redakcje "Wiadomości" i "Panoramy" oraz Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych.

Autor: pp

Wiecej informacji: TVP, siedziba TVP

Komentarze (34) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia