WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Dopóki nie sprawdzisz, #guzikwiesz” w kampanii płatności BLIK (wideo)

Za Ubera będzie można płacić gotówką, na razie tylko w Warszawie

2017-12-18 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Uber rozpoczyna w Warszawie pilotażowy program, w ramach którego za przejazdy będzie można płacić gotówką. Kierowcy współpracujący z firmą muszą kupić kasy fiskalne. Ten ruch ma zachęcić do korzystania z Ubera osoby rzadko korzystające z kart płatniczych.

Za Ubera będzie można płacić gotówką, na razie tylko w Warszawie

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Uber zaczyna program wyposażania aut współpracujących z firmą w kasy fiskalne. Płacić za nie muszą kierowcy, przy czym mogą skorzystać z atrakcyjniejszych ofert wynegocjowanych przez Ubera z jednym z producentów.

Polskie biuro Ubera potwierdziło, że od poniedziałku za przejazdy u niektórych kierowców będzie można płacić gotówką. Na razie ta opcja będzie dostępna u części kierowców jeżdżących po Warszawie. Firma szacuje, że z płatności gotówkowych w najbliższym okresie będzie mogło skorzystać ok. 10 proc. jej klientów.

Wprowadzając tę opcję, Uber chce zachęcić do swoich usług osoby rzadko korzystające z kart płatniczych. Według badań płatności kartą wykonuje tylko 30 proc. potencjalnych klientów firmy.

Uber obecny w Polsce od ponad trzech lat

Usługi Ubera pojawiły się w Polsce w sierpniu 2014 roku, początkowo w Warszawie. W 2015 roku oferta firmy została udostępniona w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu, a potem także w Łodzi i aglomeracji śląskiej.

Uber nie podaje, z iloma kierowcami współpracuje ani ilu klientów ma w Polsce.

Globalnie w trzecim kwartale br. Uber zanotował 2 mld dolarów przychodów (o 14 proc. więcej niż kwartał wcześniej) i rekordową stratę netto wynoszącą 1,46 mld dolarów.

Autor: tw

Wiecej informacji: Uber, gotówka, płatności

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia