WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Hakerzy wykradli dane 57 mln klientów Ubera. Firma zapłaciła okup

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Wyniki finansowe Ubera w dół, ponad 1,4 miliarda dolarów straty w III kwartale

2017-11-30 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według informacji ujawnionych przez Ubera spółka w III kwartale 2017 roku zwiększyła przychody, wzrosła też globalna wartość kursów wykonanych z wykorzystaniem aplikacji. Uber wciąż jednak finansowo jest na minusie - w ostatnim kwartale strata firmy przekroczyła kwotę 1,4 miliarda dolarów.

Wyniki finansowe Ubera w dół, ponad 1,4 miliarda dolarów straty w III kwartale

Uber nie jest obecny na giełdzie i formalnie nie ciąży na nim obowiązek cyklicznego raportowania wyników finansowych, jednak spółka od pewnego czasu z własnej woli ujawnia wybrane dane na temat swojej kondycji biznesowej.

O rezultatach dotyczących III kwartału br. Uber poinformował agencję Reuters. Zgodnie z uzyskanymi danymi w ostatnim kwartale zakończonym we wrześniu br. firma wykazała przychody na poziomie 2 mld dol., co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. O 11,5 proc. większa okazała się także wartość kursów zrealizowanych za pośrednictwem aplikacji Ubera.

W parze z rosnącymi przychodami Ubera nie idą jednak zyski spółki. W raportowanym okresie strata netto firmy wyniosła 1,46 mld dol., podczas gdy kwartał wcześniej po stronie strat zapisano kwotę 1,06 mld.

Na niezbyt pomyślne wyniki finansowe Ubera wpływ ma wiele czynników, wśród nich prawne problemy spotykające firmę w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, które dotyczą także Polski. Z kolei na wizerunek spółki niekorzystnie wpływają kolejne afery, ostatnia dotyczy kradzieży danych użytkowników Ubera przez hakerów.

Istnieje możliwość, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do zmian własnościowych w Uberze. Według nieoficjalnych informacji kilku udziałowców m.in. Benchmark oraz Menlo zamierzają sprzedać swoje udziały w startupie, a wśród chętnych do kupna tych walorów ma być konsorcjum, któremu przewodzi japońska Grupa SoftBank.

Autor: ps

Wiecej informacji: Uber, wyniki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia