WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pakiet klimatyczny UE to katastrofalne skutki dla gospodarki Polski

UE zakazuje mylących reklam linii lotniczych

2008-07-14 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Parlament Europejski przegłosował rozporządzenie zakazujące od przyszłego roku liniom lotniczym pomijania w reklamach ukrytych kosztów podróży. Oznacza to koniec sloganów kuszących 'lotami za złotówkę' i zawierających sumy zakończone ',99'.

UE zakazuje mylących reklam linii lotniczych

Do końca roku w reklamach linii lotniczych będą musiały się pojawić informacje o wszystkich obowiązkowych podatkach, prowizjach i opłatach, m.in. tych związanych z paliwem i ubezpieczeniem. W kampaniach nie będą więc mogły być stosowane hasła kuszące nieprawdopodobnie niskimi kosztami i sumami zakończonymi na ',99'.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego jest wymierzone przede wszystkim przeciwko reklamom linii lotnicznych w internecie. Władze w Brukseli wykryły w poprzednim roku aż 100 takich portali przewoźników, które wprowadzały w błąd co trzeciego internautę.

Rozporządzenie zostało już zaakceptowane przez władze 27 krajów europejskich, w których wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Natomiast w Wielkiej Brytanii obowiązek zamieszczania przez linie lotnicze szczegółowych informacji o swojej ofercie obowiązuje już od początku lipca.

Autor:

Wiecej informacji: UE, linie lotnicze

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia